۱۵ روش برای تبلیغ کسب وکار در سال ۲۰۲۱

15 روش برای تبلیغ کسب وکار در سال 2021

برای صاحبین مشاغل، روش‌هایی که می‌توان با آن کسب وکارها را تبلیغ کرد و توجه را جلب کرد، در طی ده سال گذشته تغییرات بسیار زیادی داشتند. مهم‌ترین تغییر در زمینه هزینه برای آگهی‌ها و تبلیغات دیجیتالی بوده است. زنیت در گزارش تحقیقاتی‌اش انتظار دارد هزینه صرف شده برای تبلیغات اینترنتی در آمریکا ۱۲٫۴ درصد در سال ۲۰۲۱ افزایش یابد و به بیش از ۱۳۵ میلیارد دلار برسد که این رقم ۵۳ درصد بیشتر از هزینه برای آگهی‌های متداول است. یعنی تقریباً بیشتر از نیمی از تمام هزینه‌ها برای تبلیغات حالا به رسانه‌های آنلاین منتقل می‌شود. و با توجه به پاندمی کووید ۱۹ و قرنطینه‌های متداول، جهان بیش از قبل آنلاین شده و توانایی جلب توجه آنلاین برای کسب وکارها افزایش یافته است. حالا زمان مناسبی است تا بر روی گرایشات رو به رشد و تبلیغ مشاغل خود سرمایه گذاری کنید. بازاریابی محتوا، بازاریابی ویدئویی و بازاریابی رسانه احتماعی همگی می‌توانند بخشی از روند تبلیغات کسب وکار شما باشند. در این مقاله نگاهی به ۱۰ پلتفرم محبوب تبلیغاتی و پس از آن ۱۵ روش برای تبلیغ کسب وکار در سال ۲۰۲۱  می‌اندازیم.

چگونه کسب وکار خود را در سال ۲۰۲۱ تبلیغ کنید

 1. پرداخت هزینه برای هر کلیک (آگهی‌های جستجو)

اشتباه نکنید؛ گوگل یک ماشین تبلیغاتی است. شاید به نظر برسد که اطلاعات و ابزارهای مفیدی در اختیار شما قرار می‌دهد (Google Docs، Gmail، Calendars و غیره)، اما همه این موارد جالب را برای اطمینان از مشاهده تبلیغاتش ارائه می‌دهد. جالب است بدانید که ۸۵ درصد درآمد Google از بستر Google Ads تأمین می‌شود.

رشد محبوبیت تبلیغات گوگل در ده سال گذشته خیره کننده بوده است. در سال ۲۰۱۹، ۱۶۰+ میلیارد جستجوی ماهانه در گوگل انجام شد. کسب و کارها به ازای هر ۱ دلاری که برای تبلیغات Google هزینه می‌کنند، به طور متوسط ۲ دلار درآمد دارند.

یکی از مزایای عظیم تبلیغات به ازای هر کلیک این واقعیت است که شما فقط برای گزینه‌ای که مصرف کنندگان روی آن کلیک می‌کنند پرداخت می‌کنید. خواه شما یک کسب وکار بزرگ باشید یا کوچک، در هر صورت می‌توانید با هزینه‌ای اندک از قدرت موتور جستجو استفاده کنید. توانایی هدف گذاری و آزمایش بازارهای خاص و اجرای کمپین‌های تخصصی به این معنی است که علاقه خریداران قابل توجه است. این روش نوعی استراتژی بازاریابی کم هزینه و روشی مؤثر برای جذب مشتریان احتمالی است.

شاید تنها نقطه ضعف آن رقابت شرکت‌های دیگر در همان صنعت باشد. به دلیل سهولت دسترسی به Google Ads، در اکثر بازارهای محبوب چندین تبلیغ کننده برای کسب رتبه برتر رقابت می‌کنند.

 1. آگهی‌های رسانه اجتماعی

تبلیغات موتور مالی است که همه رسانه‌های اجتماعی را به حرکت در می‌آورد. LinkedIn از سال ۲۰۰۵ شروع به ارائه تبلیغات پولی کرد و فیس بوک در سال ۲۰۰۷ تبلیغات را شروع کرد، توییتر در سال ۲۰۱۰ تبلیغاتی را اضافه نمود و اینستاگرام در سال ۲۰۱۳ تبلیغات را به این پلتفرم افزود. حتی TikTok شروع به افزودن تبلیغات به پلت فرم اجتماعی بسیار محبوب کرده است.

جهان به این ایده عادت کرده که تبلیغات را در شبکه‌های اجتماعی خود ببیند. بسیاری از مردم از آنها عبور می‌کنند، اما هنوز آنها را می‌بینند، که منجر به آشنایی می‌شود. با اختراع ابزارهایی مانند فرم‌های هدایت فیس بوک، بستر رسانه‌های اجتماعی راه‌های دسترسی تبلیغ کنندگان به بازار خود را افزایش داده است. رسانه‌های اجتماعی هم برای آگاهی از برند و هم برای ارتقاء کسب و کار عالی هستند. در حال حاضر ۸ روش مختلف برای تبلیغ کسب و کار در فیس بوک وجود دارد که ارزش امتحان کردن را دارد.

برای کسانی که می‌خواهند در فیس بوک تبلیغ کنند، هزینه متوسط هر خرید (CPA) در فیس بوک معقول است. یک مطالعه ۲۰۱۸ از Wordstream نشان داد که میانگین CPA در تمام صنایع ۱۸٫۶۸ دلار در فیس بوک است (در مقایسه با ۴۸٫۹۶ دلار CPA در Google Ads.)

 1. بازاریابی ایمیل

پانزده سال پیش، وقتی ایمیلی بدستتان می‌رسید، آن را باز می‌کردید. امروزه شانس باز کردن همه ایمیل‌ها کاهش یافته است. در حالی که نرخ‌های باز کردن برای ایمیل‌ها در ده سال گذشته به میزان قابل توجهی کاهش یافته، در سال ۲۰۱۹، متوسط نرخ باز شدن ۲۲٪ ثابت است.

بسته به بازار شما، ارسال ایمیل به مصرف کنندگان هنوز می‌تواند یک گزینه مناسب باشد. به ویژه هنگامی که به عنوان بخشی از یک استراتژی وسیع‌تر گنجانده شود، کمپین‌های ایمیلی می‌توانند به حفظ محصولات و خدمات شما برای مصرف کنندگان کمک کنند.

 1. انتشارات چاپی

هر بار کسب وکارتان اقدام ارزشمندی انجام می‌دهد، ارسال نسخه چاپی آن به مجلات خبری منطقه‌ای کار بسیار ساده‌ای خواهد بود. نشریات ابزار بسیار قدرتمندی برای کمک به ایجاد عمومیت هستند. داشتن توزیع آزادانه از طریق کانال‌های خبری معتبر بدین معناست که افزاد بیشتری آنرا می‌بینند و درگیرش می‌شوند. وب سایت‌های زیادی وجود دارند که می‌توانید از آنها برای انتشار نشریات خود استفاده کنید.

 1. بازاریابی اینفلوئنسر

یک مدل تبلیغاتی منطقی جدید و تا حدودی آزمودن نشده با افزایش محبوبیت افراد مشهور و تأثیرگذاران (اینفلوئنسرها) کوچک به وجود آمده است. اینفلوئنسرها که در اینستاگرام و یوتیوب محبوبند، افرادی هستند که تعداد زیادی دنبال کننده دارند (بیش از ۱۰ هزار نفر به علاوه دنبال کننده یک معیار معمولی است).

بازاریابی تأثیرگذار (اینفلوئنسر) می‌تواند هم به افزایش نام تجاری شما کمک کند و هم انگیزه‌های فروش را ارائه دهد. طبق مطالعه SproutSocial، میانگین قیمت استفاده از اینفلوئنسر برای تبلیغ نام تجاری ۲۷۱ دلار در هر پست است. برای اینفلوئنسرهایی که بیش از ۱۰۰۰۰۰ دنبال کننده دارند، هزینه متوسط هر پست ۷۶۳ دلار است.

 1. آگهی‌های پادکست

با افزایش محبوبیت پادکست‌ها در ده سال گذشته، فرصت‌های زیادی برای تبلیغ کنندگان وجود دارد تا از مخاطبان علاقه مند استفاده کنند.

تبلیغ کنندگان پادکست اغلب “اسپانسر” نامیده می‌شوند زیرا به پادکست‌ها اجازه می‌دهند در تجارت باقی بمانند. در عوض حمایت اسپانسرها، معمولاً یک آگهی خوانده می‌شود (مشابه رادیو) که میزبان پادکست در هر قسمت ارائه می‌دهد.

مزیت قابل توجه تبلیغات در پادکست‌ها این است که مخاطبان به شخص خواننده تبلیغات اعتماد زیادی دارند. بیشتر شنوندگان می‌دانند که پادکست محصولات یا خدمات متناسب با مخاطبان خود را تبلیغ نمی‌کند.

اگر می‌خواهید در پادکست تبلیغ کنید، معمولاً نرخ ۱۸-۲۵ دلار در دقیقه (هزینه در هر هزار بارگیری) است. برخی از محبوب‌ترین پادکست‌ها می‌توانند بین ۴۰ تا ۸۰ دلار در دقیقه هزینه داشته باشند و اغلب فقط محصولاتی را تبلیغ می‌کنند که شخصاً از آنها استفاده کرده‌اند.

 1. ارجاع دهنده‌ها

یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای رشد مشاغل این است که از کسانی که می‌شناسید کمک بخواهید. با دوستان، آشنایان، کارفرمایان سابق، سازمان‌های غیرانتفاعی، مدارس و کالج‌ها و حتی مشاغل دیگری که مشتریانی دارند که شاید به خدمات شما احتیاج داشته باشند، تماس بگیرید. به آنها توضیح دهید که در حال کار هستید و بپرسید آیا می‌توانند از خدمات شما استفاده کنند یا می‌توانند افرادی را پیشنهاد دهند که به آنچه شما می‌فروشید نیاز داشته باشند.

شاید این روش بیش از حد ساده به نظر برسد، اما بسیاری از بهترین معاملات تجاری در نتیجه این کار اتفاق می افتد که کسی شخصی را می‌شناسد که به خدمات شما نیاز دارد.

 1. پیشنهادات مبتنی بر مکان

هر کسب وکاری که می‌خواهد آنلاین باشد باید یک صفحه Google برای کسب و کارش ایجاد کند تا به افزایش دید آن کمک کند. صفحات رایگان هستند و به جستجوگران محلی اجازه می‌دهد تا مشاغل نزدیک خود را پیدا کنند.

طبق تحقیقات Think With Google هفتادو پنج درصد افرادی که اطلاعات محلی و مفید در نتایج جستجو پیدا می‌کنند، بیشتر به فروشگاه‌های فیزیکی مراجعه می‌نمایند.

علاوه بر ارائه اطلاعات، Google اکنون اجازه می‌دهد پیشنهادات به لیست شما اضافه شوند. معمولاً این گزینه‌ها باعث صرفه جویی یا مشوق افرادند تا کسب و کار شما را امتحان کنند.

اگر فردی در حال جستجوی شغلی مانند شما در منطقه محلی خود باشد، ممکن است یک برگه تخفیف کوچک با پیشنهاد کافی باشد تا او را مجبور به تماس یا بازدید کند.

 1. سرمایه گذاری‌های مشترک

تبلیغ کسب و کار فقط به این معناست که پیشنهاد خود را در حضور افراد مناسب ارائه دهید. یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای این کار یافتن مخاطبان موجود است که با بازار ایده آل شما مطابقت دارد.

یک راه عالی برای انجام این کار مشارکت با مشاغل غیر رقابتی است که برای افراد مشابه شما بازاریابی می‌کنند. خدماتی را بیابید که به طور بالقوه می‌تواند به مشتریان شما ارزش افزوده ارائه دهد و همچنین خدمات شما می‌تواند به مشتریان آنها کمک کند. سرمایه گذاری‌های مشترک راهی درخشان برای افزایش شناخت و فروش برند است. شما می‌توانید از اعتماد و اقتدار شرکت شریک خود استفاده کنید و آن‌ها می‌توانند از شما سود ببرند.

در این‌ باره مقاله‌ای با عنوان برندسازی مشترک نوشته‌ام که مطالعه آن به رشد کسب و کار تان کمک خواهد کرد.

برای مطالعه کلیک کنید.

 1. محتوای ویدئویی و تبلیغات آن

از زمان راه اندازی یوتیوب در سال ۲۰۰۵، این پلتفرم به محبوب‌ترین پلتفرم ویدیویی جهان تبدیل شده است. به طور متوسط، ۸۰ درصد از افراد ۱۸ تا ۴۹ ساله یوتیوب را تماشا می‌کنند. Youtube نه تنها فرصتی برای تبلیغ بر روی پلتفرم ارائه می‌دهد، بلکه فرمت ویدئو نیز راهی عالی برای ایجاد اعتماد در مخاطبان است. کسب وکارهایی که از ویدئو به عنوان بخشی از تبلیغات و محتوا استفاده می‌کنند، تعامل بیشتری با مشتریان خود خواهند داشت. داشتن یک کانال یوتیوب و افزودن بازاریابی ویدیویی به کسب و کار شما نیز می‌تواند در بهینه سازی موتورهای جستجو کمک کند.

از ویدئو می‌توان برای تبلیغ، آموزش و حفظ ارتباط با مشتریان موجود استفاده کرد. همچنین می‌توانید از ویدیو به عنوان بخش اضافی هر پست وبلاگی که می‌نویسید استفاده کنید. از همه بهتر، هزینه تولید ویدئو به میزان قابل توجهی کاهش یافته است. با کمتر از چند هزار دلار، یک شرکت می‌تواند یک استودیو داخلی ساخته و شروع به ایجاد فیلم‌های با کیفیت بالا کند.

 1. ترافیک وب ارگانیک

بی شک همه می‌خواهند وب سایت خود در رتبه اول گوگل قرار گیرد. و با کمی تلاش و تمرکز، فرصت بیشتری برای افزایش دید از طریق دسترسی ارگانیک وجود دارد. ترافیک ارگانیک سایت شما همیشه به مفید بودن وب سایتتان بستگی دارد. اگر وب سایتی بسازید که به سؤالات مشتریان احتمالی شما پاسخ دهد و راه حل مشکلات آنها را ارائه دهد، توجه زیادی را جلب خواهید کرد. هرچه افراد بیشتری روی وب سایت شما کلیک کنند، رتبه بندی‌تان در Google بهتر خواهد شد. اگر می‌توانید از وب سایت‌های دیگر بک لینک بگیرید، این امر به سایت در افزایش رتبه نیز کمک می‌کند.

در حالی که دستیابی به ترافیک ارگانیک از نظر فنی رایگان است، تلاش زیادی برای رشد آن لازم است. همچنین ممکن است زمان ببرد، بنابراین صبور بودن بسیار مهم است. به ایجاد محتوای نوشتاری و تصویری که می‌توانید از طریق رسانه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارید ادامه دهید تا با گذشت زمان علاقه و توجه بیشتر جلب شود

 1. پخش زنده تلوزیون و رادیو

ممکن است به نظر برسد که به دلیل رشد نجومی بازاریابی دیجیتال، انواع “قدیمی” رسانه‌ها مانند تلویزیون یا رادیو ارزش تبلیغات ندارند. با افزایش خدمات پخش مانند Netflix، Hulu و Amazon Prime، کانال‌های تلویزیونی زنده مانند گذشته محبوب نیستند. بسیاری از مصرف کنندگان هنوز از این رسانه‌ها استفاده می‌کنند و می‌توانند تحت تأثیر تبلیغات قرار گیرند. در حقیقت، در سه ماهه اول سال ۲۰۱۹، ۹۲ درصد از بزرگسالان حداقل هفته‌ای یک بار به رادیو گوش می‌دادند و ۹۲ درصد از افراد ۳۵ تا ۶۵ ساله حداقل یک بار در هفته تلویزیون زنده تماشا می‌کردند.

اگر فصل‌های محلی را انتخاب کنید، تبلیغات در تلویزیون یا رادیو گران به نظر می‌رسد، اما دسترسی به آن می‌تواند ارزشمند باشد. بسته به کسب و کارتان، می‌توانید یک جمعیت قابل توجهی را جذب کنید که شما را به صورت آنلاین یا از طریق رسانه‌های اجتماعی جستجو می‌کنند.

 1. سخنرانی در مراسم محلی

کنفرانس‌های صنعتی، سازمان‌های داوطلب، کتابخانه‌ها و گروه‌های تجاری محلی اغلب برای جلسات به سخنران نیاز دارند. از به رسمیت شناختن نام، مخاطبین جدید و تبلیغاتی که از سخنران شدن در این مراسم به دست می‌آورید، بهره مند خواهید شد. در حالی که صحبت کردن در مقابل مخاطبان برای شما ترسناک به نظر می‌رسد، اما یکی از سریع‌ترین راه‌ها برای توسعه شبکه و ایجاد اقتدار است. به عنوان صاحب کسب و کار ، دیده شدن در جامعه محلی کلید ارتقاء کسب و کار است. حتی اگر به فناوری نیاز ندارد، شبکه ساده می‌تواند یک تاکتیک بازاریابی مؤثر باشد. مشتریان احتمالی شاید از جاهایی آمده باشند که به عنوان بخشی از آن جمع انتظارش را نداشتید.

 1. رسانه چاپی/ نامه مستقیم

مشابه تلویزیون و رادیو، افزایش محتوای مبتنی بر وب کاهش رسانه‌های چاپی را شاهد بوده است. با این وجود هنوز فرصت زیادی در رسانه‌های چاپی و کانال‌های پست مستقیم وجود دارد. یک مطالعه در سال ۲۰۱۷ توسط موسسه مطبوعاتی آمریکا نشان داد که ۵۸ درصد از مردم خود را در درجه اول چاپ گرا توصیف می‌کنند و ۲۸ درصد می گویند که بیشتر دیجیتالی هستند. به ویژه، بزرگسالان ۶۵ ساله و بالاتر پنج برابر بیشتر نسخه‌های اخبار چاپی را خریداری می‌کنند.

در مورد نامه مستقیم (تبلیغاتی که به صندوق پستی ارسال می‌شوند)، USPS گزارش می‌دهد که ۴۲٫۲ درصد از گیرندگان نامه مستقیم نامه‌ای را دریافت می‌کنند یا می‌خوانند یا اسکن می‌کنند. همچنین، به احتمال زیاد مصرف کنندگان پس از کشف یک محصول در کاتالوگ، از وب سایت دیدن می‌کنند.

مزایا: برای مشاغل محلی عالی است، می‌تواند به رسمیت شناختن برند در طول زمان کمک کند

معایب: ردیابی مستقیم نتایج دشوار است، ممکن است برای نشان دادن نتایج به چندین کمپین نیاز داشته باشید

 1. وبینارهای آنلاین

با ارائه یک وبینار مقدماتی یا کارگاه آنلاین، می‌توانید مخاطبین مورد نظر خود را جذب کرده و اطلاعات تماس آنها را برای پیگیری‌های بعدی جمع آوری کنید. ابتدا مکان تماشای مخاطبین خود را بصورت آنلاین تعیین کرده سپس می‌توانید تبلیغات ساده‌ای را برای مراسم و جلب رضایت افراد انجام دهید. برخی از افراد ممکن است در مراسم زنده شرکت نکنند، اما ممکن است بعد از آن ضبط را تماشا کنند.

افرادی که ایده‌های ارزشمندی را از کسب و کار خود یاد می‌گیرید بسیار بیشتر مشتری می‌شوند. آموزش می‌تواند راهی عالی برای معرفی خود به گروه جدیدی از مشتریان باشد.

برآورد سود سرمایه

به خاطر داشته باشید که اگر هزینه تبلیغات را پرداخت می‌کنید، باید نرخ بازدهی خود را پیگیری کنید. دیده شدن بهتر برند بسیار عالی است، اما اگر هزینه تبلیغات درآمد شرکت را افزایش ندهد، ممکن است ارزشش را نداشته باشد.

به مشتری ایده آل خود و علاقمندی آن‌ها به مصرف آن رسانه فکر کنید. اگر نیاز خاصی وجود دارد که می‌توانید برآورده کنید و به مشتریان بالقوه می گویید احتمالاً آنها شما را امتحان خواهند کرد. اما مانند همه جنبه‌های راه اندازی یک کسب و کار موفق، آماده و صبور باشید و روشهای جدیدی را برای موفقیت در ارتقاء کسب وکار خود امتحان کنید.

این ۱۵ استراتژی باید ایده‌هایی در مورد نحوه ارتقاء کسب و کار به شما ارائه دهد. هر تلاش بازاریابی که انجام می‌دهید، باید آگاهی از برند را در میان مخاطب هدف افزایش دهد.

منبع مقاله سایت برندستیک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *