۵ ترفند برندسازی در سال ۲۰۲۱

در شرایط بحران سلامت جهانی و اتفاق‌های سال ۲۰۲۰، رفتار مصرف کننده نیز تغییرات زیادی کرد و تا به امروز هم به تحولات خود ادامه داده است. گرچه در طی سال گذشته بعضی تحقیقات تغییرات خاصی را نشان دادند مانند افزایش خرید آنلاین و کاهش وفاداری به مشتری، این شرایط می‌تواند حتی پس از همه گیری نیز ادامه یابد.
از آنجا که شرکت‌ها قصد دارند این روندها را دنبال کرده و به طور مؤثر خود را تطبیق دهند، در اینجا چند راهکار جدید وجود دارد که به مدیران کسب و کارها کمک می‌کند تا خواسته‌ها و انتظارات جدید مشتریان خود را درک کرده و به گونه‌ای پاسخ دهند که برندشان بالاتر از بقیه قرار گیرد.

با نیازهای مشتری خود سازگار شوید – به صورت دیجیتالی

در حالی که برخی از ما امیدواریم که واکسن‌ها امسال به طور گسترده در دسترس قرار گیرند و در نتیجه موارد کووید -۱۹ دائماً کاهش یابد، گزارش اخیر گارتنر نشان می‌دهد که مصرف کنندگان ممکن است در دوران پس از همه گیری به طور خصوصی زندگی کنند و زمان بیشتری را در خانه کار کنند. یا در محافل کوچکتر معاشرت نمایند تا در ملاء عام.
برای تناسب بیشتر با این تغییرات طولانی مدت در شیوه زندگی، تغییر در هزینه‌های مشتری می‌تواند در این حوزه باقی بماند. مطالعه مک کینزی با جزئیات روندهای اصلی رفتار خرید در ایالات متحده نشان می‌دهد که مصرف کنندگان انتظار دارند خریدهای آنلاین بیشتری پس از همه‌گیری نسبت به قبل انجام دهند. آن‌ها همچنین بر اولویت‌بندی ملزومات اساسی و سرمایه گذاری روی کیفیت متمرکز شده‌اند.

مشاغل آینده‌نگر برند خود را مطابق با این روندها توسعه ‌می‌دهند. طراحی مجدد حضور آنلاین شما متناسب با خواسته کاربران و قرار گرفتن در دسترس هر چه بیشتر به برندسازی شما کمک خواهد کرد. همچنین می‌تواند شامل ایجاد استراتژی‌های ارتباطی واضح‌تر در انواع مختلف کانال‌های آنلاین باشد تا به مشتریان نشان دهد چگونه پیشنهادات شما در لحظه برآورده می‌شود و واقعاً به نیازها، علایق و چالش‌های در حال تحول آنها پاسخ می‌دهید.

به یک برند هدفمند تبدیل شوید

بسیاری از مصرف‌کنندگان به فعالیت اجتماعی اهمیت می‌دهند و هرگز هیچ زمانی مهمتر از هماهنگ سازی برند با رسالتی که برای شما و مخاطبانتان اهمیت دارد وجود نداشته است. یک نظرسنجی جهانی اخیراً نشان داد که ۶۲ درصد از مشتریان می‌خواهند شرکت‌ها در زمینه‌های مختلف، از شفافیت پایداری گرفته تا شیوه‌های عادلانه استخدام، موضع گیری کنند.

با گفتگوهای بیشتر و افزایش آگاهی در مورد برابری جنسیتی و نژادی، همچنین نگاه عمیق‌تری برای ارزیابی نحوه برخورد دقیق شرکت‌ها با مسائل مربوط به عدالت اجتماعی وجود دارد. در مطالعه اخیر روی ۱۰۰۰ برند آمریکایی، ۹۱ درصد معتقدند که تلاش‌های جمعی ما همراه با اقداماتی که برندها برای مبارزه با بی عدالتی نژادی انجام می‌دهند می‌تواند منجر به تغییرات پایدار اجتماعی شود. این مطالعه با تحقیق دیگری نشان می‌دهد که ۶۵ درصد از آمریکایی‌ها می‌خواهند برندها علیه نژادپرستی موضع بگیرند.
راه‌هایی برای شفافیت در مورد ارزش‌های خود پیدا کنید که با مشتری شما هماهنگ است. این ممکن است مانند اصلاح پیام‌های تجاری شما برای حمایت از دلایل خاص یا برجسته کردن تلاش‌های داخلی مسئولیت اجتماعی شرکت باشد. سعی کنید هویت و ارزش برندتان را از طریق استراتژی‌های بازاریابی و تعامل با مشتریان کلیدی به مخاطب نشان دهید.

تنوع و فراگیری

در حالی که جنبش عدالت نژادی با انرژی و توجه مجدد در سال ۲۰۲۰ ادامه یافت، گزارش‌ها نشان می‌دهد که حمایت از مشاغل متعلق به سیاهان نیز افزایش یافته است. علاوه بر مصرف کنندگان که می‌خواهند برندها موضع بگیرند و صحبت کنند، همچنین این تقاضا وجود دارد که شرکت‌ها در مورد تنوع و گنجاندن ساختار داخلی خود صحبت کنند.
شفاف بودن در مورد ساختار و ابتکارات شرکت شما – و همچنین اهداف آینده برای بهبود تنوع، برابری و مشارکت در سازمان – ارتباط زیادی با برندتان دارد. برای مثال انتشار داده‌هایی در مورد تقسیم نژادی و جنسیتی در ساختار شرکت یا ارائه جزئیات برنامه عملیاتی برای بهبود نمایندگی یا مواجهه با موانع در فرایند استخدام مواردی از این دست هستند.

همچنین فرصتی برای تأمل در مورد نحوه تعهد شما به فراگیری در بازاریابی وجود دارد. یک مطالعه نشان داد که ۶۴ درصد از پاسخ دهندگان گفتند که پس از مشاهده آگهی‌ای که به نظر آنها متنوع یا فراگیر است، اقدامی انجام داده‌اند و این درصد در بین مصرف کنندگان BIPOC، LGTBQ+ و نوجوانان حتی بیشتر بوده است. با انعکاس تعهد خود به نمایشتان از طریق بازاریابی، خود را برای جذب و حفظ مشتریان در معرض طیف وسیعی از جامعه قرار می‌دهید.

اجازه دهید برندتان با حس همدردی هدایت شود.

هنگامی که کووید-۱۹ در سال ۲۰۲۰ وارد شد، مصرف کنندگان در سراسر جهان با چالش‌های جدید و ناگهانی روبرو شدند. گذراندن روزهای خود در قرنطینه، نگرانی از دست دادن شغل و سلامتی، دست و پنجه نرم کردن با آموزش از راه دور و موارد دیگر. برای ارتباط ارزشمند با مخاطبان، برندها باید مبارزات شدید و متنوع مصرف کنندگان خود را ببینند و درک کنند.

هیچ وقت زمانی مهمتر از حال حاضر برای به خاطر سپردن این موضوع وجود نداشت که شخص واقعی پست‌ها، ایمیل‌ها، پیام‌های رسانه‌های اجتماعی شما را باز کرده، می‌خواند و پردازش می‌نماید. و در حالی که انتقال اعتماد پذیری و همدلی کار درستی است، نتیجه نهایی را نیز تحت تأثیر قرار می‌دهد. به عنوان مثال، شرکت‌هایی که تجربیات انسانی را ارائه می‌دهند، دو برابر بیشتر از رقبا درآمد خواهند داشت. هنگام تجدید نظر در نمایش برند خود در سال ۲۰۲۱، به میزان همدلی آن توجه کنید. ارائه یک داستان انسانی و اطمینان از ارتباط پذیری آن می‌تواند وفاداری به برند را در زمانی افزایش دهد که مشتریان به هر طنابی چنگ می‌زنند.

داستان‌های واقعی در بازاریابی خود نقل کنید

یکی از راه‌های مؤثر برای ابراز همدلی، بیان داستان‌های مبتنی بر حقیقت است. در حالی که انتخاب بازیگران در تبلیغات تجاری و کمپین‌های بازاریابی از قدیم مرسوم بوده است، در نظر بگیرید که با استفاده از افراد واقعی و داستان‌های آنها برای نشان دادن تأثیر و ارزش برند خود، رویکرد روزنامه‌نگاری بیشتری داشته باشید.

برای الهام گرفتن، این کمپین قانع کننده را از یک بستر استخدامی در نظر بگیرید، که شامل داستان‌هایی به سبک مستند است و نحوه تأثیر این برند بر زندگی افراد را به اشتراک می‌گذارد. کمپین‌هایی مانند این نه تنها می‌توانند تأثیر ملموسی را نشان دهند، بلکه می‌توانند بیان قدرتمندی از ارزش‌های شرکت باشند.

اگر بودجه تولید شما اندک است، تمایل به محتوای تولید شده توسط کاربر را در نظر بگیرید، که می‌تواند به سادگی استفاده از مکالمات ویدئویی ضبط شده یا تصاویر ضبط شده از طریق تلفن‌های هوشمند باشد. و این که آیا مخاطبان شما محلی هستند یا جهانی، به خاطر داشته باشید که گفتن داستان‌های واقعی درباره افراد درست مانند مخاطبان، راهی مؤثر برای انتقال همدلی، ایجاد اعتماد و طنین انداز شدن در دوران پر چالش و تغییر شدید است.

1 دیدگاه برای “۵ ترفند برندسازی در سال ۲۰۲۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *