برندسازی در نسل امروز

چگونه می‌توانید برند خود را با موفقیت در دنیای دیجیتال نسل امروز (اصطلاحا نسل زد) گسترش دهید؟ برندسازی در نسل امروز همواره یکی از چالش‌های مدیران بوده و است.
نسل زد (افراد متولد شده پس از سال ۱۹۹۷) مرزهای دنیای دیجیتال را بیشتر از چیزی که ما انتظارش را داشتیم، گسترش می‌دهند.
در نتیجه برندها همزمان به دنبال ورود به دنیای آنلاین هستند و برخی با موفقیت این کار را انجام دادند برای مثال از جدیدترین مجموعه مد دیجیتال مارک جیکوب گرفته تا رانندگان سرویس دیجیتال Deliveroo.
علیرغم فرصت‌های زیادی که دنیای آنلاین ایجاد کرده، سؤالات چالشی متعددی نیز پیش روی برندها قرار داده است.
آیا فقط پیشنهاد در رسانه دیجیتال برای محصولات کار درستی است؟ با کدام اینفلوئنسرها باید وارد شراکت شد؟ آیا برندهای دیجیتال دیگری نیز وجود دارد که باید با آنها مشارکت داشته باشید؟
وقتی جهانی که برندتان را در آن قرار می‌دهید متفاوت‌تر از دنیایی است که در آن برندتان را ساخته‌اید، چگونه می‌توان به خوبی برند را گسترش داد؟ به علاوه همزمان چگونه می‌توان بدون آسیب به برند نیازهای نسل جدید امروزی را نیز تأمین کرد؟
وقتی به نمونه‌های موفق نگاه می‌کنیم، سه نکته کلیدی نمایان می‌شود. این سه اصل به برندسازی در نسل امروز در دنیای دیجیتال کمک می‌کند:

۱٫ جایگاه خود را فراتر از محصولاتی که می‌فروشید، بشناسید.

برندهای قوی فراتر از ساخت محصول پیش می‌روند.
ساخت هدف اصلی برند کلید گسترش موفقیت آمیز بدون سردرگمی مصرف کننده است.
Nike یکی از برندهایی است که توانست هدفش را گسترش دهد و در دنیای دیجیتال نیز با موفقیت وارد شود.
Nike با فعالیت‌های ورزشی معتبر در ارتباط است و شفافیت هدفش کمک کرد تا اپلکیشین و کلوب the Nike را راه اندازی کند. پیشنهادی که نشان می‌دهد آنها کیستند و چگونه به مشتریان خود برای تناسب اندام کمک می‌کنند و همزمان برندشان را فراتر از لباس ورزشی گسترش می‌دهند.
پذیرش این اصلی یعنی کسب وکارهای مد می‌توانند از تولید لباس فراتر رفته و به سراغ تولید تجهیزات دیجیتالی بروند. هتل‌ها می‌توانند فراتر از اجاره اتاق پیش رفته و تجربیات سرگرمی دیجیتال بسازند. رستوران‌ها می‌توانند از فروش حضوری فراتر رفته و وسایل آشپزی در خانه را عرضه کنند. هر کسب وکاری می‌تواند محصولات جدیدی را به مخاطبان جدید عرضه کند اما تنها در صورتی که مثل NIKE هسته اصلی برند را تقویت نماید.هسته اصلی برند را اصطلاحا DNA برند میگوییم، که در آینده در مقاله‌ای به شما آموزش می‌دهم چطور DNA برندتان راشکل دهید.

۲٫ هویت خاص مشتری خود را در هر پلتفرم دیجیتال بشناسید

در دنیای واقعی گفتگوهای رودر رو و محصولات فیزیکی، ما از برندهایی خرید می‌کنیم که کمک می‌کند نوع هویت موردنظرمان را به دنیا نشان دهیم. با پوشیدن تاپ Patagonia به دوستانمان می گوییم مراقبت طبیعت هستیم، با پوشیدن Relox موفقیتمان را به نمایش می‌گذاریم.
در دنیای دیجیتال هم هیچ فرقی ندارد. بغیر از پلتفرم‌هایی مثل Animal Crossing و Fortnite، تمام دنیای دیجیتال نمایشگر سطح جدیدی از هویت فردی است.
در این پلتفرم‌ها کاربران از نمایه‌های کاملاً جدید استفاده می‌کنند. در نتیجه برای درگیر شدن با مشتریان در این دنیای جدید برندها باید شناختشان از هویت افراد را افزایش دهند و بر اساس آن عمل نمایند.
برندی که از این شناخت عمیق در آواتار مشتریان خود به خوبی استفاده کرده، برند Gillette است. در Animal Crossing، Gillette فرصت را مناسب دید تا به گیمرها برای ساخت آواتارهایی نشانگر هویتشان از طریق skinsclusive summer line کمک کند. در این نرم افزار گیمرها ۲۵۰ رنگ پوست داشتند و می‌توانستند رنگ چهره خود را انتخاب کنند. پیشنهاد Gillette بر اساس شناخت دقیق نیازهای مشتریانش و DNA خاص برندش بود. پس در این مرحله مهم‌ترین کار شناخت هویت مشتری شماست، مشتری شما کیست؟ چند سال دارد؟ جنسیتش چیست؟ فرهنگش چیست؟ از شما چه انتظاراتی دارد؟

به شما پیشنهاد می‌کنم مقاله من را با عنوان ۵ استراتژی کم هزینه برندسازی را مطالعه کنید.

۳٫ با سازندگان و برندهایی که ارزش‌های مشترکی با شما دارند همکاری داشته باشید

برندهای قوی قانونی‌اند، آن‌ها می‌دانند که هستند و سعی نمی‌کنند همه چیز را به همه عرضه کنند.
اینجاست که همکاری مناسب باعث تقویت گسترش برند می‌شود.
Klarna، اپلکیشین الان بخر بعداً بپرداز، اخیراً با شرکت تولید تجهیزات DJ Micah Noodle همکاری کرده تا خرید آنلاین را بر روی Animal Crossing نصب کند.
در این نصب ده نماد دیجیتالی به سبک Micah در بازی قرار گرفته تا بازیکنان بتوانند برای روستاهای خود خریداری کنند. کل مجموعه نیز قابل خرید است و کابران می‌توانند با استفاده از اپلکیشین Klarna وسایل دیجیتالی را خریداری کنند.
این همکاری حرکتی هوشمندانه برای Klarna است.
یک موسسه مالی معمولاً در فناوری پیشرفته، بازی‌های جوانان بخصوص زمانی که اعتماد به صنعت مالی در پایین‌ترین حد در میان نسل امروز قرار دارد، جایگاهی ندارد. همکاری با سازنده‌ای که بازار هدف را می‌شناسد به Klarna کمک کرد تا از مزایای این بازار بهره ببرد و خود را در معرض مخاطبان وسیعتری قرار دهد.
برای داشتن بهترین همکاری لازم است هر برند ارزش‌های مشترک اما تخصص متفاوت داشته باشد.
تطبیق میان این دو برند نتیجه داد زیرا هر دو در زمینه نوآوری مشترک بودند، klarna در فناوری تراکنش‌هایش و Micah از طریق سبک خاص ارائه‌اش. هر برند تخصصشان را در اختیار ارزش دیگری قرار داد. Micah سبک دیجیتالی و Klarna اطلاعات خود از تجارت الکترونیک را با هم ترکیب کردند.
با این حال باید به این نکته توجه کرد: احترام و اعتماد اساس همکاری‌های موفقیت آمیز است. وقتی با سازنده‌ای در یکی از این پلتفرم‌ها کار می‌کنید، سعی نداشته باشید آنها را دقیقاً بر اساس دیدگاه خودتان پیش ببرید. اگر به دنبال تغییر بیش از حد در عملکرد آنهایید، این نشانه عدم تطابق مناسب است.

سه مسیر کلیدی برای برندسازی در نسل امروز به صورت دیجیتالی
برای اینکه برند خود را با موفقیت بر اساس نیازهای نسل امروز گسترش دهید، باید مطمئن شوید که هدفتان چیزی فراتر از فروش محصولات است. با استفاده از این هدف مشتری آنلاین خود را بهتر بشناسید و با برندها و سازندگان برتر در این زمینه همکاری داشته باشید تا فرصت موفقیت خود را افزایش دهید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *