بازاریابی روانشناسی رنگ

در بازاریابی محتوا، برجسته شدن و مورد توجه قرار گرفتن ضروری است. برای موفقیت در یک صنعت رقابتی، باید حرکات درست انجام دهید و ظاهر مناسبی داشته باشید. اینجاست که بازاریابی روانشناسی رنگ وارد کار می‌شود. از رنگ مناسب استفاده کنید تا مخاطبان شما مجذوب و علاقه‌مند شوند.

همه ما شنیده‌ایم که رنگ می‌تواند احساسات را برانگیزد و در سطح ناخودآگاه احساساتی ایجاد کند. خب، درست است. با استراتژی بازاریابی روانشناسی رنگ مناسب، می‌توانید متمایز باشید.

وقتی از رنگ‌های مناسب استفاده می‌کنید، مخاطب شما آنچه را که می‌خواهید می‌بیند و آنچه را که شما می‌خواهید احساس می‌کند. در نتیجه، آن‌ها کاری را که شما می‌خواهید انجام می‌دهند و از شرکت شما حمایت می‌کنند. رنگ‌هایی که استفاده می‌کنید، بیش از آن چیزی که بیشتر مردم تصور می‌کنند، بر استراتژی بازاریابی شما تأثیر می‌گذارد.

طرح‌های بازاریابی روانشناسی رنگ از همه این‌ها آگاه هستند و از آن به نفع برند استفاده می‌کنند. داشتن این دانش بسیار مهم است زیرا انتخاب رنگ ضعیف نیز اثرات منفی خواهد داشت.

در این مقاله شما را با اصول بازاریابی روانشناسی رنگ آشنا می‌کنیم و نحوه استفاده از آن را به شما نشان می‌دهیم. پس از پایان کار در اینجا، می‌توانید محتوای خود را با دانش جدیدی که از رنگ‌ها به دست آورده‌اید طراحی کنید.

بازاریابی روانشناسی رنگ در سال ۲۰۲۰

ما با نگاهی به مبانی تئوری رنگ شروع خواهیم کرد. هنگامی که این موضوع را درک کردید، بازاریابی روانشناسی رنگ برای شما بسیار منطقی خواهد شد.

درک رنگ فقط مختص هنرمندان و طراحان گرافیک نیست، بلکه چیزی است که هر بازاریاب محتوا باید بداند. مهم نیست که چه کاری انجام می‌دهید، از رنگ در محتوای خود استفاده خواهید کرد.

رنگ‌های اولیه

تنها سه رنگ وجود دارد که هر رنگی که فکرش را بکنید می‌تواند ایجاد کند. قرمز، آبی و زرد. از آن‌ها برای ساخت رنگ‌های ثانویه استفاده می‌شود. البته در مورد رنگ‌های اصلی استثنائاتی وجود دارد.

وقتی نور را در نظر بگیرید، رنگ‌های اصلی شما سرخابی، فیروزه ای و زرد هستند. با این حال، ما همه چیز را ساده‌تر می‌کنیم و فقط به قرمز، آبی و زرد می‌پردازیم. برای درک پایه‌ای از بازاریابی روانشناسی رنگ، دانستن اصول اولیه هم کافیست.

رنگ‌های ثانویه

مجموعه بعدی رنگ‌ها بنفش، سبز و نارنجی هستند. شما آن‌ها را با ترکیب رنگ‌های اصلی خود می‌سازید. ترکیب قرمز با آبی بنفش را می‌سازد. آبی که با زرد مخلوط می شود سبز را ایجاد می‌کند و ترکیب قرمز با زرد رنگ نارنجی را به شما می‌دهد.

رنگ‌های سوم

حالا رنگ‌هایتان را یک قدم جلوتر می‌برید و رنگ‌هایی می‌سازید که نام‌های دو کلمه‌ای مانند قرمز-نارنجی و زرد-سبز دارند. این‌ها با افزودن بیشتر یک رنگ اصلی به رنگ اصلی دیگر ایجاد می‌شوند و تسلط آن رنگ را ایجاد می‌کنند.

رنگ خالص (Pure Colour)

این‌ها همان رنگ‌هایی هستند که قبلاً ذکر شد بدون افزودن رنگ سوم یا سفید یا سیاه. آن‌ها خالص هستند و به آن‌ها اشباع نیز می‌گویند. متوجه خواهید شد که آن‌ها روشن، شاد و کمی شدید هستند. سازندگان اسباب بازی، مهدکودک‌ها و طراحان لباس تابستانی اغلب از این رنگ‌ها استفاده می‌کنند.

روشنی رنگ (Tints)

هنگامی که رنگ سفید را به رنگ خالص اضافه می‌کنید، رنگ می‌گیرید و به رنگ‌های پاستلی نیز معروف هستند. آنها در مقایسه با رنگ خالص کم رنگ و روشن هستند و هیچ شدت روشنی ندارند.

سایه‌ها (Shades)

این‌ها تقریباً برعکس رنگ‌های روشن هستند و زمانی ایجاد می‌شوند که مشکی به یک رنگ خالص اضافه شود. آنها بسیار تیره‌تر و کدرتر از رنگ‌های دیگر هستند.

تیرگی رنگ‌ها (Tones)

وقتی خاکستری را به یک رنگ خالص اضافه می‌کنید، تن‌های رنگی ایجاد می‌کنید. خاکستری از ترکیب سیاه و سفید با هم به دست می‌آید. زمانی که یک رنگ خیلی تند دیده می شود، معمولاً یک تن رنگی می‌گویند.

مثال جامع یک چرخ رنگ کامل با رنگ‌های اصلی، ثانویه و سوم و همچنین سایه‌ها، رنگ‌ها و تن‌ها.

رنگ‌های سرد و گرم

گاهی اوقات می‌شنوید که یک رنگ به عنوان “گرم” یا “سرد” توصیف می‌شود. رنگ‌های سرد در سمت چپ چرخ رنگ در میان سبز و آبی یافت می‌شود. رنگ‌های گرم را در طرف دیگر در میان قرمز و زرد خواهید یافت.

اکنون درک اولیه‌ای از تئوری رنگ و چرخه رنگ دارید. اکنون می‌توانیم به یادگیری بیشتر در مورد بازاریابی روانشناسی رنگ بپردازیم.

بازاریابی روانشناسی رنگ – کنتراست

هنگام ایجاد محتوای رنگارنگ و منحصر به فرد، استفاده از کنتراست بسیار مهم است. با این حال، باید از آن به درستی استفاده کنید، در غیر این صورت محتوایی تولید خواهید کرد که چندان زیبا نیست.

کنتراست چیست؟

این اصطلاح نحوه جدا شدن یک رنگ از رنگ دیگر را توصیف می‌کند. این چیزی است که کمک می‌کند تا تصاویر، اشیا و متن از پس زمینه متمایز شوند. وقتی از کنتراست بالا صحبت می‌کنیم، رنگ‌ها از یکدیگر جدا می‌مانند و خوب به نظر می‌رسند. وقتی برعکس اتفاق می‌افتد، کنتراست پایین نامیده می‌شود.

این تفاوت رنگ نیست که تضاد ایجاد می‌کند. برای اینکه واقعاً کنتراست بین دو رنگ را ببینید، آن‌ها را در حالت خاکستری قرار دهید و آن را واضح تر خواهید دید. وقتی رنگ‌ها در سطح خاکستری یکسان باشند، تن یکسانی دارند. یعنی کنتراست زیادی نخواهند داشت. ابزارهایی نیز وجود دارد که می‌توانید از آن‌ها برای تعیین کنتراست بین دو رنگ استفاده کنید.

کنتراست بالا و پایین

هنگام ایجاد محتوای خود، مکانی برای تضاد وجود دارد و محتوای مهم باید بیشترین توجه را به خود جلب کند. به این ترتیب، شما می‌خواهید از کنتراست بالا برای آن محتوا استفاده کنید. فقط هنگام استفاده از کنتراست بالا مراقب باشید زیرا ممکن است بعد از مدتی چشم‌ها را خسته کند.

به عنوان مثال، متن زرد یا قرمز روشن روی پس‌زمینه سیاه باعث می‌شود که چشم‌تان اذیت شود. به طور کلی باید به سمت تاریکی روی روشن و روشن روی تاریکی بروید.

رنگ‌های کم کنتراست اغلب توسط افرادی استفاده می‌شود که دانش بیشتری در مورد بازاریابی روانشناسی رنگ دارند. این به محتوا ظاهر بسیار زیباتری می دهد. با این حال، زیبا بودن لزوماً به معنای آسان خواندن نیست.

شما باید تعادلی بین تن‌ها، کنتراست و زیبایی محتوایی که ایجاد می‌کنید پیدا کنید. همیشه به خاطر داشته باشید که مردم باید بتوانند به راحتی محتوای شما را ببینند و بخوانند. افرادی که عینک می‌زنند یا در دیدن رنگ‌ها مشکل دارند ممکن است از رنگ‌هایی که انتخاب می‌کنید قدردانی نکنند.

هنگامی که شروع به ایجاد محتوای خود می‌کنید، پیشنهاد می‌کنیم یک طرح رنگی ایجاد کنید که جذاب باشد و به راحتی قابل مشاهده باشد. این ممکن است نیاز به کمی آزمایش داشته باشد. که ما را به نقطه بعدی می‌رساند…

بازاریابی روانشناسی رنگ – انتخاب ترکیب رنگ

می‌توانید از چرخه رنگ برای کمک به انتخاب ترکیب رنگ‌های عالی برای محتوای خود استفاده کنید. هنگام ایجاد اینفوگرافیک، دکمه‌های فراخوان و هر پاپ آپی که می‌خواهید اضافه کنید، بسیار مفید خواهد بود.

به طور کلی، افراد ترکیب‌های ساده را با تنها دو یا سه رنگ ترجیح می دهند. اگر از رنگ‌های بیش از حد استفاده کنید، مخاطبان شما احساس گیج شدن و سردرگمی خواهند کرد.

اگرچه انتخاب آن دو یا سه رنگ ممکن است کمی دشوار باشد. بیایید ببینیم چگونه می‌توانید انتخاب درستی داشته باشید.

رنگ‌های مکمل

در این مورد، منظور ما رنگ‌های متضاد است تا رنگ‌هایی که زیبا هستند که شما آن‌ها را تحسین می‌کنید. آن‌ها در چرخه رنگ مقابل یکدیگر قرار دارند. این نوع بازاریابی روانشناسی رنگ به برجسته شدن همه چیز کمک می‌کند و توسط همه حتی تیم‌های ورزشی استفاده می‌شود. (دفعه بعد که فرصت پیدا کردید به تیم‌های مورد علاقه خود نگاهی بیندازید)

مثال‌ها

  • قرمز – مخالف سبز
  • زرد – مخالف بنفش
  • آبی – مخالف نارنجی

هرگز عبارت “مخالف ها جذب می شوند” به این اندازه درست نبوده است. فقط به یاد داشته باشید که نمی خواهید با این رنگ ها ۵۰-۵۰ بروید. اگر این کار را انجام دهید، مخاطبان شما را گیج می کنند. به جای رویکردی بروید که یک رنگ را برجسته می کند – جذاب تر است.

کوررنگی

باید به خاطر داشته باشید که افراد زیادی در آنجا کوررنگ هستند و شما باید محتوای خود را در دسترس آن‌ها نیز قرار دهید. به عنوان مثال، قرمز و سبز ترکیب‌های مشکل رایج برای افرادی هستند که نمی‌توانند بین رنگ‌های خاصی تمایز قائل شوند.

سه نوع کوررنگی وجود دارد – تریتانوپ، پروتانوپ و دوترانوپ. هر نوع رنگ‌ها را متفاوت می‌بیند و شما باید در انتخاب طرح رنگ خود این را در نظر داشته باشید.

همانطور که تا به حال متوجه شده‌اید، بازاریابی روانشناسی رنگ بسیار پیچیده‌تر از آن چیزی است که اکثر مردم فکر می‌کنند.

آبی رنگ محبوبی است زیرا به نظر می رسد کمترین مشکل را ایجاد می‌کند. هنگام انتخاب رنگ‌های مکمل و در نظر گرفتن کور رنگی، به یاد داشته باشید که کنتراست بالایی داشته باشید. همچنین، از رنگ به عنوان راهی برای دادن اطلاعات مهم به مخاطب خود استفاده نکنید. از متن و نمودار نیز استفاده کنید.

رنگ‌های مشابه و تک رنگ

یکی دیگر از مواردی که در بازاریابی روانشناسی رنگ باید در نظر داشته باشید، رنگ‌های مشابه و تک رنگ است.

اولی رنگ‌هایی هستند که روی چرخه رنگ در کنار هم قرار می‌گیرند و به نظر مرتبط هستند. آنها با هم یک تجربه بصری آرام و دلپذیر ایجاد می کنند. آنها واقعاً از یکدیگر متمایز نیستند و می‌توانند به ایجاد محتوای واقعاً زیبا کمک کنند. با این حال، شما باید از رنگ‌های مکمل استفاده کنید تا چیزهای خاصی برجسته شوند.

رنگ‌های تک رنگ تنها یک رنگ با تمام تن‌ها، ته رنگ‌ها و سایه‌های آن هستند. آن‌ها نرم تر و بسیار ظریف تر از رنگ‌های مشابه هستند. هنگامی که یک رنگ تک رنگ را با یک رنگ مکمل جفت می‌کنید، یک طرح رنگی چشمگیر خواهید داشت.

رنگ‌های مثلث، مستطیل و مربع

این اصطلاحات به ترکیب رنگ‌های خاصی اشاره دارد. مثلث ترکیب رنگی است که از سه رنگ مختلف ساخته شده است که به طور مساوی روی چرخ رنگ شما قرار دارند. مستطیل ترکیبی است از چهار رنگ مختلف که دارای دو جفت مکمل هستند. یک مربع بسیار شبیه یک مثلث است اما با دو مجموعه رنگ مکمل. آن‌ها همچنین به طور مساوی در چرخه رنگ قرار دارند.

نکته قابل توجه: این ترکیب رنگ‌ها می توانند از نظر بصری شلوغ و پر سر و صدا باشند، پس مراقب آن‌ها باشید. پیشنهاد می‌کنیم از یک رنگ به عنوان رنگ غالب خود استفاده کنید و از رنگ‌های دیگر برای برجسته کردن محتوای خود استفاده کنید.

حالا بیایید به این موضوع بپردازیم که چرا واقعاً خواندن این مقاله را شروع کردید.

بازاریابی روانشناسی رنگ

روانشناسی زیادی وجود دارد که در پشت رنگ‌ها جریان دارد و بسیاری از ما حتی آن را نمی‌دانیم. رنگ بر نحوه تفکر و رفتار ما تأثیر دارد. این توانایی را دارد که ما به کجا نگاه کنیم و آنچه را که می بینیم چگونه تفسیر کنیم. به همین دلیل است که بازاریابی روانشناسی رنگ برای بازاریابان محتوا بسیار مهم است.

البته رنگ تا حدودی ذهنی است و واکنش همه افراد به رنگ‌ها یکسان نیست. تجربیات ما با رنگ‌ها متفاوت است و نحوه نگاه ما به آن منعکس کننده آن است. خوشبختانه، ما می‌توانیم شما را در مسیر درست راهنمایی کنیم تا بتوانید از رنگ‌ها در تولید محتوای خود نهایت استفاده را ببرید.

ما در مورد همه‌ی رایج ترین رنگ‌ها و روانشناسی آن‌ها بحث خواهیم کرد تا بتوانید تصمیم بگیرید که چگونه می‌خواهید از آن‌ها در استراتژی تولید محتوا استفاده کنید.

قرمز

این یک رنگ پررنگ، قدرتمند و پویا است. این نشان دهنده نیاز مردم به نشان دادن عشق و محبت و همچنین بقا، ترس و وحشت است. این رنگ نسبتاً انرژی زا است که همچنین می‌تواند نشان دهنده قدرت و دوستی باشد. اما رنگ قرمز نیز از این نظر پیچیده است که بسته به اینکه چگونه می‌خواهید از آن استفاده کنید، می‌تواند پرخاشگری را نشان دهد.

در بیشتر موارد، اگر می‌خواهید توجه مخاطبان را به خود جلب کنید یا حضور قدرتمندی داشته باشید، رنگ قرمز را دوست خواهید داشت. البته، باید در حد اعتدال استفاده شود تا تهاجمی نباشید و واکنش‌های منفی را برانگیزید.

آبی

اعتماد و قابل اعتماد بودن، این همان چیزی است که رنگ آبی مردم را به فکر وا می‌دارد. این نشان دهنده قابلیت اطمینان، آرامش ذهنی و مسئولیت است. یکی از محبوب‌ترین رنگ‌ها در جهان است.

رنگ آبی به مردم اجازه می‌دهد تا احساس آرامش کنند. آن‌ها مثبت تر خواهند بود و به موقعیت‌های ایده آل فکر می‌کنند. با این حال، (و دوباره این پیچیدگی رنگ‌هاست) آبی نیز در صورت استفاده در مقادیر زیاد، غیر دوستانه و سرد دیده می‌شود.

اما در بیشتر موارد، آبی رنگ بسیار خوبی است که باعث ایجاد حس آرامش و اعتماد می‌شود.

زرد

شور، نشاط، خوش‌بینی و شادی احساساتی هستند که رنگ زرد برای بینندگان نشان می‌دهد. اما مانند همه رنگ‌ها، در اینجا نیز پیچیدگی عمیق‌تری وجود دارد که برای بازاریابی روانشناسی رنگ مهم است. رنگ زرد برای تقویت روحیه افراد، افزایش اعتماد به نفس و الهام بخشیدن به آنها عالی است. اما همچنین می‌تواند باعث ایجاد تفکر انتقادی شود که می‌تواند منجر به اضطراب و مسائل مربوط به عزت نفس شود. اگر بتوانید تعادل مناسبی را در استفاده از رنگ زرد پیدا کنید، می‌توانید شادی و الهام زیادی را القا کنید.

نارنجی

این یک رنگ جالب است که انرژی و قدرت قرمز را با لذت و دوستی زرد مخلوط می‌کند. و یک راه عالی برای ایجاد احساس راحتی، غذا، سرپناه و گرما است.

نارنجی همچنین نمایانگر عالی نگرش مثبت، اشتیاق و انگیزه است. اگر در مواقع سخت نیاز به آرامش دارید، نارنجی باید اولین انتخاب شما باشد.

سبز

این رنگ همیشه در مورد هماهنگی و تعادل است. به مردم احساس روشنی از درست و غلط می‌دهد و بین احساسات و منطق تعادل ایجاد می‌کند. سبز رنگی بسیار طبیعی است و نشان دهنده آرامش، زندگی و استراحت است. همچنین رنگ رشد است.

برای ایجاد حس رهایی از استرس و همینطور ایجاد حس سلامتی و سکون و آرامش، باید از رنگ سبز استفاده کنید. اگرچه ممکن است مفاهیم منفی مانند ماتریالیسم داشته باشد، بنابراین مراقب باشید.

بنفش

این رنگ به معنویت و تخیل شناخته شده است، دارای قدرت قرمز و قابلیت اطمینان آبی است. تعادل کاملی بین روح و جسم دارد. اغلب برای نشان دادن رمز و راز، وفاداری، تجمل، جادو و شجاعت نیز استفاده می‌شود.

بنفش می‌تواند ایده‌های جدید را آرام کند و همچنین ایده‌های جدید را نشان می‌دهد و با خلاقیت آن را محبوب می‌کند. شما نباید زیاد از رنگ بنفش استفاده کنید زیرا می‌تواند باعث درون نگری شود. با دیدن رنگ بنفش بیش از حد، افکار مردم نیز ممکن است متعجب شوند.

صورتی

این یک نسخه نرم و بسیار کم شدت از قرمز تهاجمی و پرانرژی است. این حس عشق و شفقت بی قید و شرط را ایجاد می‌کند. که آن را به رنگ عالی برای نشان دادن مراقبت، پرورش و درک تبدیل می‌کند.

اغلب، رنگ صورتی به عنوان نشانه امید و همچنین می‌تواند بسیار رمانتیک باشد. رنگ صورتی نشان دهنده حساسیت و همدلی است. با این حال، در مقادیر زیاد، صورتی می‌تواند تخلیه کننده باشد و نشان دهنده کمبود قدرت باشد. گاهی اوقات حتی نابالغ نیز دیده می‌شود. زمانی که به درستی از آن استفاده شود، یک ضد رنگ عالی برای قرمز است.

قهوه‌ای

این رنگ اغلب به عنوان یک رنگ خسته کننده دیده می‌شود، اما می‌تواند محافظت، ساختار و امنیت را نشان دهد. این یک رنگ جدی است که زمینی و یکدست است. اختصاصی بودن احساسی است که رنگ قهوه‌ای می‌تواند خیلی راحت به مردم این احساس را بدهد.

اما در صورت استفاده صحیح، قهوه‌ای می تواند لوکس، غنی و خوش سلیقه نیز باشد. ما به شما پیشنهاد نمی‌کنیم که زیاد از آن استفاده کنید زیرا اکثر مردم به این رنگ علاقه ندارند.

طلایی

ناگفته نماند که طلایی احساس تجمل، ثروت و جذابیت را ایجاد می‌کند. این به فرهنگ بیننده بستگی دارد، اما طلایی اغلب با اعتماد به نفس و ثروت همراه است.

همچنین، این رنگ غنی می‌تواند حس دوستی، رفاه و فراوانی را القا کند. در بیشتر موارد، جذاب دیده می‌شود. اما اگر بیش از حد از آن استفاده کنید باعث ایجاد حس غرور و خودبزرگ بینی می‌شود. توصیه می‌کنیم از طلایی به میزان کم و فقط برای هایلایت استفاده کنید.

مشکی

وقتی مردم سیاه می‌بینند، استقلال و پیچیدگی فکر می‌کنند. حس جدیت و کنترل ایجاد می‌کند. رنگ مشکی همچنین رنگی است که برای نشان دادن شر است. اما می‌تواند رمز و راز، افسردگی و مرگ (عزاداری) را نیز نشان دهد.

این رنگ برای ایجاد کنتراست و بهبود خوانایی محتوای شما ایده آل است. از آنجایی که بسیاری از منفی‌ها را می‌توان با رنگ سیاه مرتبط کرد، بهتر است از آن در متن خود بیشتر از تصاویر بصری خود استفاده کنید.

سفید

خالص‌ترین و کامل‌ترین رنگ که مانند برف است. این نشان دهنده بی گناهی، پاکی و صلح  است. سفید می‌تواند همه چیز درباره شروع‌های جدید و لوح‌های تمیز باشد.

رنگ سفید تعادل یکسانی بین همه رنگ‌ها دارد، بنابراین معانی زیادی دارد. مثل، موضوع برابری. این یک رنگ عالی برای ایده پردازی و سادگی است. با این حال از رنگ سفید زیاد اجتناب کنید زیرا می‌تواند احساس تنهایی، انزوا و پوچی را برانگیزد.

نقره‌ای

این رنگ اغلب با تم‌های پیشرفته و مدرن همراه است. همچنین صنعتی و براق است و در عین حال پیچیده، ظریف و پر زرق و برق است. همه چیز به نحوه استفاده شما بستگی دارد.

این رنگ می‌تواند نماد ثروت و همچنین مراقبه، لطافت و عشق بی قید و شرط باشد. همچنین می‌تواند با سردی و انزوا همراه باشد، بنابراین فقط برای برجسته کردن استفاده کنید.

رنگ‌های افتخار آمیز: رنگ‌های روشن

ما در مورد معنای هر رنگ روشن از نظر بازاریابی روانشناسی رنگ به جزئیات نخواهیم پرداخت، اما به اهمیت آن‌ها اشاره خواهیم کرد.

چیزی وجود دارد که همه رنگ‌های روشن مشترک هستند – آن‌ها فعالیت و “مشغول بودن” را ترویج می‌کنند. در مقابل، رنگ‌های ملایم‌تر، بازتاب ذهنی و وظایف بصری را تقویت می‌کنند. قرمز روشن می‌تواند سیستم عصبی را تحریک کند و آبی می‌تواند آن را آرام کند.

رنگ‌های روشن و گرم باعث می‌شود افراد گذر زمان را بیش از حد ارزیابی کنند. از سوی دیگر، رنگ‌های سردتر می‌توانند اثر معکوس داشته باشند. رنگ‌ها واقعاً نقش مهمی در درک ما از دنیای خود و نحوه درک مخاطبان شما از محتوای شما دارند. قدرت استفاده از رنگ‌های مناسب در استراتژی بازاریابی خود را دست کم نگیرید.

رنگ و جنسیت

درست است که مردان و زنان رنگ را متفاوت تجربه می‌کنند و به روش‌های خاص خود واکنش نشان می‌دهند. به زبان ساده، مردان و زنان ترجیحات رنگی متفاوتی دارند. این چیزی است که باید هنگام نگاه کردن به مخاطبان و برنامه‌های بازاریابی خود در نظر بگیرید.

آبی محبوب‌ترین رنگ مردان است که بیش از نیمی از آن‌ها آن را انتخاب می‌کنند. فقط حدود یک سوم زنان رنگ آبی را ترجیح می‌دهند. خانم‌ها ترجیح می‌دهند مانند آقایان، رنگ‌ها را به جای رنگ‌های سایه‌دار ترجیح دهند.

به طور کلی، هر دو جنس رنگ‌های سرد را به رنگ‌های گرم ترجیح می‌دهند. با افزایش سن، به نظر می‌رسد که افراد از رنگ زرد و نارنجی به یک اندازه متنفر هستند. این می‌تواند به دلیل سرزندگی آن باشد.

نظرات نهایی در مورد بازاریابی روانشناسی رنگ

راه‌های زیادی وجود دارد که می‌توانید از روانشناسی رنگ به نفع خود استفاده کنید. اکنون که معنی رنگ‌ها و نحوه استفاده از آن‌ها را آموخته اید، پیشنهاد می کنیم استراتژی بازاریابی خود را بر اساس آن برنامه‌ریزی کنید. اگر برای «تقویت» استراتژی خود به کمک بیشتری نیاز دارید، به سایت ما مراجعه کنید. ما در مورد موضوعات مختلف مرتبط با بازاریابی، برندسازی و تبلیغات صحبت می‌کنیم. از گنجاندن اینفلوئنسرها در استراتژی خود گرفته تا آخرین ترندهای تبلیغات و بازاریابی، همه آن‌ها را مورد بحث قرار می‌دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *