۶ درس بازاریابی از سریال امیلی در پاریس

Bonjour! در حال تماشای سریال امیلی در پاریس بودم که بارها و بارها گفتم آفرین، و به خودم گفتم باید نکات مثبت سریال را در قالب یک مقاله برایتان جمع‌آوری کنم که در بحث بازاریابی می‌تواند به شما کمک کند. در این مقاله من ۶ درس شگفت‌انگیز بازاریابی که از سریال امیلی در پاریس آموختم بازگو میکنم.

سریال امیلی در پاریس داستان یک بازاریاب مصمم از شیکاگو را دنبال می‌کند که برای یک یک موقعیت شغلی ناگهانی به پاریس منتقل می‌شود. به او سپرده شده است که دیدگاه آمریکاییش را در اختیار شرکت بازاریابی Savoir قرار دهد. که پیشنهاد میکنم سریال را حتما تماشا کنید.

بازاریابی و فرهنگ عامه همیشه به هم مرتبط بوده‌اند. آنها به برندها ایده‌های بیشتری می‌دهند تا در استراتژی بازاریابی خود آن‌ها را پیاده‌سازی کنند. چندین درس از این سریال می‌توان آموخت و همچنین دلایل بسیاری برای عاشق شدن به پاریس.

درس‌های ارزشمند بازاریابی از سریال امیلی در پاریس

در اینجا چند درس بازاریابی از سریال امیلی در پاریس وجود دارد که حتی می‌تواند در استراتژی‌های بازاریابی به شما کمک کند.

درس شماره ۱: حضور در رسانه های اجتماعی بسیار مهم است 

نه تنها حضور شما، بلکه نحوه تعامل شما با طرفدارانتان نیز در رسانه‌های اجتماعی مهم است. وقتی مشتریان شما در مورد پست‌هایتان در رسانه‌های اجتماعی شما نظر می‌دهند، باید با آنها درگیر شوید. همانطور که امیلی گفت: “برای ساختن یک برند، باید تعاملات معناداری در رسانه‌های اجتماعی ایجاد کنید.” این یکی از مهم‌ترین درس‌های بازاریابی سریال امیلی در پاریس است.

امیلی همیشه در رسانه‌های اجتماعی درباره برند صحبت می‌کند و از هشتگ‌هایی استفاده می‌کند که به برند او در کسب آگاهی بیشتر کمک می‌کند. او از تصاویر زندگی روزمره برای ساختن پروفایل خود و همچنین برند شخصیش استفاده می‌کند. به همین دلیل است که Savoir از جایی که بود، به جایی که امیلی آن را آورده بود، رفت و در فصل بعد نیز به این کار ادامه خواهد داد (به هر حال من مشتاقانه منتظر آن هستم.)

از آن چه می آموزید؟

رسانه‌های اجتماعی به شما کمک می‌کنند تا با مشتریان خود ارتباط برقرار کنید، شناخت برند، سرنخ‌ها و فروش خود را افزایش دهید. استفاده از کانال‌های رسانه‌های اجتماعی که به طور گسترده توسط مشتریان استفاده می‌شود بسیار مهم است تا بتوانید با سرعت کارآمدتری به مخاطبان هدف خود دسترسی پیدا کنید.

علاوه بر این، تعامل و تعامل با مشتریان یکی از راه‌های جلب توجه آن‌ها و انتقال پیام برند به آنهاست. اطمینان حاصل کنید که آنها احساس می‌کنند که برند شخصی پشت آن است. اگر بخواهید شخصیتی خاص خودش را دارد، درست مثل شخصیتی که امیلی به ساویر داد.

وقتی در رسانه‌های اجتماعی حضور دارید، پیدا کردن شما و ارتباط با شما را برای مشتریانتان آسان‌تر میکند. مشتریان از دانستن این موضوع لذت می‌برند که هنگام ارسال نظر در مورد پست‌های شما، به جای یک پیام خودکار، پاسخ شخصی دریافت خواهند کرد.

درس شماره ۲: نظرات مشتریان مهم است

حتماً در سریال متوجه شده‌اید که هر زمان که در ذهن امیلی سردرگمی ایجاد می‌شد، او آن را در اینستاگرام منتشر می‌کرد و از نظرسنجی استفاده می‌کرد تا بداند آیا مشتریان آن‌ها این ایده را پسندیده اند یا خیر. به یاد داشته باشید زمانی که او ایده یک نظرسنجی برای برند عطر “S***y or S***ist” را مطرح کرد، او معتقد بود که نظر مشتری مهم است.

از آن چه می آموزید؟

این به مشتریان نشان می‌دهد که برند شما به نظر آنها نیاز دارد و برای آنها ارزش قائل هستید. اطمینان حاصل کنید که محدوده محصول خود را دقیقاً با آنچه مشتریان شما واقعاً می‌خواهند مطابقت دهید. وقتی از دیدگاه مشتری به یک موقعیت، یک محصول یا یک کمپین تبلیغاتی نگاه می‌کنید، ایده بهتری در مورد آنچه که آن‌ها می‌خواهند و چگونه آن را درک می کنند به دست خواهید آورد. 

سپس، شما قادر خواهید بود آنچه را که دقیقاً می‌خواهند، به شیوه‌ای که به خوبی با روان آن‌ها کار می‌کند، به آنها برسانید.

دیدگاه آنها منبع ارزشمندی برای افزایش تجربه مصرف کنندگان و انطباق با نیازهای آن‌ها است. زمانی که شروع به گوش دادن فعالانه به مشتریان و ارزیابی سطح رضایت آن‌ها کنید، برند خود را کاملا متحول خواهید کرد.

درس شماره ۳: تفکر خارج از جعبه بسیار مهم است

امیلی در تفکر خود خلاق بود. او ایده‌ای برای کل کمپین را از یک موزه هنری با نمایش ون گوگ، شب پرستاره دریافت کرد. او هرگز از ارائه ایده‌های خود به تیم خود یا سایر برندها نمی‌ترسید. حتی زمانی که او چیزی نداشت، ذهن خلاق او چیزی شگفت انگیز از آن بیرون می‌آورد. به یاد دارید که چگونه او دیدگاه پیر را تغییر داد؟

از آن چه می آموزید؟

یک ابزار مهم در بازاریابی، تفکر خلاق است. خلاقیت باعث اصالت می‌شود. همه چیز درست در اطراف ما وجود دارد. ما باید چشم داشته باشیم که زیبایی آن را ببینیم و به گونه‌ای فکر کنیم که هم به نفع مشتریان و هم به نفع برند باشد.

از این رو، تفکر خارج از چارچوب می تواند بینش های جدیدی را به شما نشان دهد و محدودیت‌های درون ذهن شما را بشکند. اگر می‌خواهید موفق باشید، باید سر و صدا را کاهش دهید و از رقبای خود متمایز شوید.

نه فقط این، بلکه وقتی کمی احساسات را به این ایده‌ها اضافه کنید، برای مشتریان معنادارتر می شوند. مانند زمانی که امیلی ایده برند تشک را مطرح می‌کند که زیر ستاره‌ها بخوابد و به رویاپردازان واقعی اجازه دهد عکس‌ها را خودشان در رسانه‌های اجتماعی پست کنند. محتوای تولید شده توسط کاربر و خلاقیت بررسی شد!

درس شماره ۴: اینفلوئنسر مارکتینگ به شما جایگاه می‌دهد 

اینفلوئنسرها آینده بازاریابی هستند. در این مجموعه به اینفلوئنسر مارکتینگ اهمیت زیادی داده شده است. ما می بینیم که امیلی خودش یک اینفلوئنسر است. در واقع، او دعوتنامه ای از Duree به عنوان اینفلوئنسر برای برند آن‌ها دریافت می‌کند. او به عنوان یک اینفلوئنسر در سرتاسر پاریس لحن ایجاد کرد و این نه تنها به ارزش او افزود، بلکه بر ارزش بازار Savoir نیز افزود.

از آن چه می آموزید؟

اینفلوئنسر مارکتینگ شکلی از بازاریابی رسانه‌های اجتماعی است که در آن برندها با اینفلوئنسرها همکاری می‌کنند تا مخاطبان هدف خود را جذب کنند و دانش آن‌ها را از برند افزایش دهند و به آن‌ها کمک کنند تا فروش بالاتری داشته باشند.

آنها قدرت زیادی در افزایش آگاهی از برند با دستیابی به تعداد زیادی از افراد در یک پست به دلیل فالوورهای بسیار برجسته دارند. این به آن‌ها کمک می‌کند تا با هم متمایز شوند و حامیان جدیدی را برای خود جلب کنند، از این‌رو برندها با اینفلوئنسرها همکاری می‌کنند، و آنها را در معرض دید بیشتر و پتانسیل جلب توجه بیشتر قرار می‌دهند.

امیلی همچنین به ما می گوید که انتخاب فالوور به صورت تصادفی برای برند نیست. آنها باید اینفلوئنسرهایی را انتخاب کنند که برند را درک کنند. Duree امیلی را انتخاب کرد زیرا او تنها کسی بود که در مورد ویژگی ضد لک توسط شرکت زیبایی صحبت کرد. این به برند ارزش می‌افزاید و مشتریان فوراً جذب آن می‌شوند.

درس شماره ۵: تجربه کاربری کلید موفقیت است

امیلی عطری را که آنتوان به او می‌دهد بو می‌کند و می گوید که بوی شعر به او می‌دهد. او همچنین می‌گوید: «عطر شما به آن چیزی نیست که بوی آن را می‌دهید، بلکه حسی است که دارید.»

از آن چه می آموزید؟

این تجربه کاربری برای پایگاه مصرف کننده شما است که باعث می‌شود آنها همچنان از محصول شما استفاده کنند یا بیش از یک محصول از برند شما سفارش دهند. این تجربه‌ای است که باعث می‌شود مردم احساس راحتی کنند، که باعث ایجاد رابطه با یک برند و افزایش اعتماد می شود.

درهای برند خود را به روی مشتریان خود باز کنید. بگذارید احساس کنند و بدانند شما چه نوع برندی هستید. شما باید به آنها یک تجربه کلی از برند خود بدهید تا برند شما را درک کنند. تجربه کاربری کاربران شما را به محصولات شما متصل می‌کند، خواسته‌های مشتریان شما را برآورده می‌کند و اهداف شما را برآورده می‌کند.

تجربه کاربری مشخص می‌کند که چگونه یک برند با مشتریان خود صحبت می‌کند و پیامی را که به دنبال برقراری ارتباط است، با موفقیت ارائه می‌دهد. بنابراین، باید اطمینان حاصل کنید که بهترین تجربه را به مشتریان خود ارائه می‌دهید. ایجاد احساس منحصر به فرد و خاص بودن به هر یک از مشتریان، پیام مثبتی را در بازار ارسال می‌کند.

بنابراین، برند شما چه بویی به مشتریان شما می‌دهد؟ مثل شعر؟

درس شماره ۶: محتوا مهم است 

همانطور که امیلی گفت: “این فقط به دنبال کنندگان نیست، بلکه در مورد محتوا، اعتماد، علاقه و تعامل است.” او حتی در اولین مهمانی به مشتریانش توضیح می‌دهد که همیشه محتوا را بررسی می‌کند و بهینه‌سازی می‌کند تا هرگاه فردی هر چیزی مرتبط با محصول خود را جستجو کرد، بلافاصله محتوای برند خود را دریافت کند.

از آن چه می آموزید؟

محتوا همیشه ملکه است. محتوای عالی یک دارایی قابل توجه است . برای مشتریان شما، این قدرت را دارد که یک تجربه خوب ایجاد کند و آن‌ها را تشویق کند که حتی بیشتر به شما بازگردند.

مشتریان زمانی که محتوای شما را می خوانند شروع به ایجاد تصوری از برند شما می‌کنند. اگر محتوایی که آن‌ها تماشا می‌کنند سرگرم کننده، آموزشی و با ارزش باشد، مشتریان شما بیشتر با برند درگیر خواهند شد.

اطمینان حاصل کنید که محتوای خود را به روز و مرتبط با مخاطبان هدف خود نگاه دارید. تولید محتوا و سئو (بهینه سازی موتور جستجو) همیشه باید دست به دست هم بدهند. شما می‌توانید با بهینه سازی محتوای خود برای نمایش در جستجوهای مرتبط، بازدیدکنندگان جدیدی را به وب سایت خود جذب کنید.

حتی محتوا در رسانه‌های اجتماعی نیز اهمیت زیادی دارد. امیلی به ما نشان می‌دهد که یک تصویر مربوط به برند که ارزشی برای مشتری ایجاد می‌کند و هشتگ‌های ساده نیز می‌تواند باعث شود که برند شما توجه زیادی را از سوی مشتریان جلب کند.

نکته کلیدی: درس‌های بازاریابی از سریال امیلی در پاریس

این یک سریال سرگرم کننده در نتفلیکس است که به شما اهداف بازاریابی، گسب و کار و همچنین مد می‌دهد. به غیر از این نکات خاص در بالا، این سریال همچنین در مورد ایجاد ارتباطات، حفظ ارتباط با همه و درک فرهنگ کاری شما صحبت می‌کند.

امیدوارم از خواندن این مقاله لذت برده باشید و چند درس بازاریابی خوب از سریال امیلی در پاریس آموخته باشید. اگر چیزی را از دست دادیم به ما اطلاع دهید. و اگر هنوز بسریال را تماشا نکرده‌اید، این آخر هفته آن را امتحان کنید! به امید اینکه این سریال شما را به یاد مقاله ما بیاندازد.

در پایان، من می خواهم با این جمله به پایان برسم که عاشق کاری که انجام می‌دهید باشید. شما باید در حین کار لذت ببرید تا بتوانید ایده‌هایی بی نظیر و چشمگیر دریافت کنید. اگر امیلی در تیم خود ندارید و در بازاریابی خود به کمک نیاز دارید، با ما تماس بگیرید. چه کسی می‌داند، شاید امیلی خود را در ما پیدا کنید؟

راز موفقیت در کسب و کار انجام کاری نیست که افراد موفق دیگر انجام داده‌اند. این با اجتناب از اشتباهات انجام شده توسط مشاغل شکست خورده است. به جای تکرار اشتباهات آن‌ها، اکنون می‌توانیم از آن‌ها درس بگیریم و به بهترین نحو از رشد تجارت و موفقیت تجاری اطمینان حاصل کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *