داستان لوگوی Expo 2020

انتظار می‌ر ود Expo 2020 حدوداً ۲۵ میلیون بازدید کننده را به مکان جدید Dubbrand Expo 2020 در نزدیکی جبل‌ علی بیاورد. این رویداد بین‌ المللی بسیاری از رهبران جهانی در زمینه نوآوری را گرد هم می‌آورد، فرصت‌هایی را برای کارآفرینان  فراهم می‌کند و به عامل رشد اقتصادی جهانی تبدیل می‌شود. امروز، ما در مورد داستان لوگوی Expo 2020 صحبت می‌کنیم و اینکه چگونه این لوگوی حلقه خاص نشان دهنده این رویداد تاریخی است.

داستان لوگوی EXPO 2020 چیست؟

نمایشگاه دبی ۲۰۲۰ یک نمایشگاه الهام بخش صنایع دستی است که به عصر آهن باز می‌گردد. لوگوی اکسپو ۲۰۲۰ با الهام از یک حلقه طلای ۴۰۰۰ ساله ساخته شده که در سال ۲۰۰۲ در سایت ساروق الحدید در المروم رونمایی شد.

جناب شیخ محمد بن راشد آل مکتوم، نایب رئیس و نخست وزیر امارات و حاکم دبی، در حالی که بر فراز منطقه پرواز می‌کرد، خود محل باستان شناسی را کشف کرد و متوجه امواج نامنظم روی تپه‌های شنی شد. به همین دلیل است که شیخ محمد خود این لوگو را بر اساس حلقه طلا باستان در مراسمی بزرگ در هتل آرمانی، در برج خلیفه در مارس ۲۰۱۶ رونمایی کرد. این حلقه اکنون در موزه ساروق الحدید، که یکی از بهترین موزه‌های دبی است نگهداری می‌شود.
باستان شناسان ساروق الحدید را مرکز قدیمی تولید مس می‌دانند. این مکان حاوی مقادیر زیادی سنگ معدن فلزی است.

این محوطه که در حال حاضر متعلق به اداره میراث معماری شهرداری دبی است، زمانی تحت پوشش تپه‌ای به عمق ۷ متر قرار داشت. مساحت این تپه در حدود ۱۵۰۰۰ متر مربع است اما توسط ماسه‌های بیابانی پنهان شده. بنابراین بررسی اینکه چطور به یک شهرک قدیمی تبدیل شده، دشوار است.
استفاده از این نماد تاریخی به عنوان الهام بخش نمایشگاه ۲۰۲۰، ماجراجویی فوق العاده امارات را به نمایش می‌گذارد و گذشته آن را به آینده باشکوه اش متصل می‌کند.

معنای لوگوی EXPO 2020 چیست؟

 

شیخ محمد اظهار داشت: “بیش از ۴۰۰۰ سال پیش، مردمی که در این سرزمین زندگی می‌کردند دارای روحیه خلاقانه عمیقی بودند و امروز مردم این کشور آینده ملت را برای قرن‌های آینده می‌سازند.”

وی در مورد محوطه باستان شناسی اظهار داشت که “این سرزمین تمدن‌های باستانی را به هم متصل می‌کند و ما همچنان به عنوان قطبی که جهان را به هم متصل می‌کند، ادامه خواهیم داد.”

ارتباطش با موضوع نمایشگاه ۲۰۲۰: اتصال ذهنها، خلق آینده مرتبط است. به عبارت دیگر، در حالی که اکسپو ۲۰۲۰ چشم انداز پر جنب و جوش از آینده ارائه می‌دهد، و همچنین به گذشته‌های دور کشور ادای احترام می‌کند.

 

مسابقه‌ای برای طراحی اوگو رسمی Expo 2020 در سال ۲۰۱۵ برگزار شد. بیش از ۱۹۰۰۰ شرکت کننده در آن شرکت داشتند. سه نامزد نهایی عبارت بودند از: محمد سهیل بن علی (طراح گرافیک و معمار)، موزه المنصوری (متخصص ارتباطات) و vallery IInitki (هنرمند گرافیک کامپیوتری) که در همان شب رونمایی از لوگوی اکسپو ۲۰۲۰ از سوی شیخ محمد جایزه گرفتند. و در حالی که حلقه نشان رسمی Expo 2020 خواهد بود، برنامه‌هایی برای همه طرح‌های فهرست کوتاه در سایت Expo ارائه شده است
بنابراین این داستان لوگوی Expo 2020 بود. این حلقه نمادی از ارتباط، تاب آوری و میراث است. نکته خوب این است که شما حتی می‌توانید لوگوی Expo 2020 را در اتومبیل خود در دبی نیز ببینید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *