۱۶ استراتژی برای باشگاه‌ها

روش های خلاقانه ای که باعث می‌شود کسب وکارهای تناسب اندام در شرایط کرونا به فعالیت خود ادامه دهند، اساس کسب وکارهای تناسب اندام، جمعی بودن آنهاست. بخصوص در شرایط ناگهانی و ناشناخته، حفظ ارتباط جامعه با کسب وکار و با یکدیگر مهمتر از هر زمان دیگری است.

چطور می‌توانیم به عنوان صاحبان کسب وکار در شرایطی که نباید به یکدیگر نزدیک شد، این ارتباطات را حفظ کنیم؟ البته که باید خلاق باشیم

از کمپین‌های تبلیغاتی گرفته تا کلاس‌های آنلاین تناسب اندام، روش‌های مختلفی برای برقراری رابطه با مشتریان و ادامه حضور مراجعین احتمالی حتی اگر رو در رو آنها را نبینیم، وجود دارد.

ویروس کرونا شاید درهایمان را بسته باشد اما بدین معنی نیست که باید کسب وکارهایمان را نیز ببندیدم.

با کمک سایر کسب وکارهای تناسب اندام، روش‌های مختلفی را برای حفظ ارتباط میان اعضا و سودآوری از این طریق ایجاد کردیم.

 1. عضویت‌ها را با کلاس‌های پخش زنده فعال نگه دارید. کلاس‌های زنده تناسب اندام برگزار کنید و اگرمربی شخصی هستید می‌توانید به صورت مجازی در گروه‌های کوچک یا تک نفره فعالیت داشته باشید.
 2. تمرینات ساده را برای مشتریان خود انجام دهید تا بتوانند ببینند و در صورت تمایل مجدداً تماشا کنند. پیشنهاد میکنم برای ضبط ویدیو ظاهر بهتری داشته باشید، تمرینات از قبل ضبط شده را با اعضا به اشتراک بگذارید. با این روش آن‌ها می‌توانند هر زمان که وقتش را داشتند با شما تمرین کنند.
 3. تمریناتی فقط برای بچه‌ها بسازید. با توجه به اینکه بچه‌ها در خانه‌اند والدین کمی استرس دارند. چه در جریان پخش زنده، چه تمرینات ساده چه تمرین در قالب‌های چاپی، در هر صورت والدین و فرزندانشان از اینکه بتوانند با هم تمرین کنند استقبال خواهند کرد پس بچه‌ها را بخاطر داشته باشید. می‌توان تمرین ورزشی را با چند کارت یا تاس تبدیل به بازی کرد. روش بسیار خوبی برای تخلیه انرژی است.
 4. روابط را گسترش دهید و در محیط‌های مجاور تبلیغ کنید. تمام کسب وکارهای کوچک ما در شرایط سختی قرار دارند، پس صحبت کردن با یکدیگر و تبادل ایده‌ها به تمام جامعه تناسب اندام کمک خواهد کرد و ما را در تماس با کسب وکارهایی قرار می‌دهد که به بهبود کلاس‌های آنلاین کمک می‌کنند.
 5. درباره هدفتان به رسانه‌های محلی بگویید. درباره برگزاری کلاس‌های زنده یا تمرینات ساده اطلاع رسانی کنید و تمام جزئیات مرتبط را در اختیار رسانه‌ها قرار دهید. من رضا تحیری مشاور برندسازی و کسب و کار از پیج شما حمایت می‌کنم و حاضرم به رایگان کلاس‌های مجازی ورزشی شما را تبلیغ کنم.
 6. از رسانه‌های اجتماعی برای ارتباط با مشتریان استفاده کنید. اگر اعضا شما را در اینستاگرام دنبال می‌کنند، استوری کردن فرصت خوبی برای نشان دادن برنامه‌ها و منابع محلی موجود به دنبال کنندگان است (شامل کسب وکارهایی که تبلیغ شما را نیز می‌کنند). یکی از دوستان من مژده مینایی از شیراز همین کار را برای اعضایش انجام می‌دهد او روزانه تمرینات ورزشی را به اشتراک می‌گذارد و با استوری های مداوم اینستاگرامی دنبال کنندگانش را با انگیزه نگه می‌دارد
 7. گروه واتساپی متشکل از اعضا بسازید. مجدداً از رسانه‌های اجتماعی به نفع خودتان استفاده کنید. صفحه را خصوصی کرده و اعضا را تشویق کنید با اشتراک گذاری مطالب سلامتی و پیشنهادات  در این گروه فعال باشند، برای کسب وکارتان محتوای خاص تولید کنید. تبلیغات گروه واتساپ را مثل جایگاهی برای درخشش یک عضو درنظر بگیرید که قرار است در این دوران حضور خود را حفظ کند.
 8. با چالش در خانه شروع کنید. چالش‌ها در حالت معمولی باعث ایجاد انگیزه در مشتریان می‌شوند و در این شرایط انگیزه بیشتر چیزی است که جامعه شما به آن نیاز دارد. چالش پلانک یا اسکوات در خانه را برگزار کنید و جایزه‌ بدهید که جایزه‌ می‌تواند یک هدیه فیزیکی باشد یا اشتراک رایگان.
 9. کمپین نظرسنجی تشکیل دهید. مشتریان محلی‌تان می‌خواهند به شما در دوران کرونا کمک کنند و انجام نظرسنجی روش بسیار خوبی برای درگیر ساختن آنها و در عین حال تقویت برندتان است . (نگران نظرات منفی هستید؟ برایتان یک راهنما دارم که به زودی در سایت آپلود می‌کنم)
 10. بسته‌ها، عضویت‌ها یا سرویس‌های پیش خرید را در اختیار مشتریانتان قرار دهید. اعضای ویژه از اینکه بدانند به کسب وکار شما در کوتاه مدت کمک می‌کنند احساس خوبی خواهند داشت و خدماتی که دوست دارند را پس از دوران کرونا دریافت خواهند کرد. همین حالا به شما توصیه می‌کنم برای مجموعه‌تان سایت طراحی کنید بهتر است افراد به صورت آنلان وضعیت اشتراکشان را چک کنند و نسبت به تمدید آن اقدام کنند.
 11. عضویت‌ها یا بسته‌های تحفیف. ایده آل است؟ خیر. اما اگر عضویت یا بسته‌های تخفیفی به مدت یک ماه به معنی حفظ مشتریان در طولانی مدت باشد، ارزش درنظر گرفته شدن را دارد.حتما برای بسته‌ها و شرایط تخفیفی‌تان تاریخ انقضا مشخص کنید که مخاطب بتواند بسته را در تاریخ مد نظرش خریداری کند.
 12. افزایش تولیدات. علیرغم پیشنهاد ارسال بسته لباس‌های ورزشی، بازگشایی فروشگاه آنلاین یا هر دو، مشتریان به دنبال وسایلی هستند که بتوانند در خانه بپوشند و استفاده کنند. باشگاه‌ها بهتر است گرم کن‌ها، ابزار‌ها یا سایر تجهیزات باشگاهی را در اختیار مخاطب قرار دهد.
 13. گروه را بیرون ببرید. این کار برای همه ممکن نیست و قبل از تصمیم گیری قوانین دولتی، شهری، شرایط هوایی و بخصوص محدودیت‌های اعمال شده را بررسی کنید. برای آنهایی که می‌توانند، انجام تمرینات ورزشی در محیط بیرون باعث می‌شود مشتریان فضای بیشتری برای عرق کردن داشته باشند. CSS Wellness در لگزینگتون کنتاکی سه فضای پارک بیرون باشگاه را گرفته و آنرا تبدیل به کلاس کوچکی کرده است.
 14. تجهیزات را اجاره دهید. بعضی اعضا ممکن است به تجهیزات باشگاهی دسترسی نداشته باشند و باید در خانه ورزش کنند و توانایی خرید نیز ندارند. تجهیزاتی مثل وزنه، کش یوگا، دمبل و بالشتک‌های یوگا را با دریافت مقداری پول یا تعهد به عضویت همیشگی اجاره دهید.
 15. میزبانی کارگاه‌های آنلاین یا مجموعه کارگاه‌های تمرینی. برای برگزاری کارگاه‌های آنلاین درباره موضوعاتی مانند کار با دمبل در خانه، فرم مناسب، تغذیه، تنفس و غیره از اعضا هزینه بیشتری دریافت کنید. کارگاه‌های رایگان را نیز بای اعضای همیشگی برگزار کرده و از کسانی که عضویت خود را کنسل کرده اما قصد بازگشت دارند پول دریافت کنید.
 16. تلفن را برداشته با اعضای خود تماس بگیرید یا برایشان پیام بفرستید یا تماس تصویری برقرار کنید. درست است، ما درباره رابطه خوب قدیمی صحبت می‌کنیم. اگر مشتریان ما را نمی‌بینند، پس حتماً دلشان برای این روابط تنگ شده است. با تماس مستقیم و یادی کردن از آنها خوشحالشان کنید. کار ساده‌ای که ارزش زیادی دارد، مشتریان زیادی درباره این موضوع به ما گفته‌اند.

1 دیدگاه برای “۱۶ استراتژی برای باشگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *