نحوه تدوین استراتژی برندسازی رستوران

بازاریابی رستوران در صنعت بسیار رقابتی امروزی نیاز به دقت، ثبات و اطلاعات کامل مصرف کننده دارد. استراتژی‌های بازاریابی آنلاین و آفلاین می‌توانند از داده‌های جمع آوری شده در مورد مشتریان واقعی شما به کار بروند. افزایش شدید رقابت رستوران در بازار بر اهمیت برندسازی تاکید کرده است. برای ایجاد پایگاه مشتری وفادار چه اقداماتی باید انجام داد؟ اگر می‌خواهید تأثیری ماندگار روی مشتری خود بگذارید، باید تمام وجوه را بررسی کنید – غذا، دکوراسیون، دسترسی، مقرون به صرفه بودن و غیره.

۶ نکته اثبات شده برای ایجاد یک استراتژی برندسازی رستوران موفق

در اینجا چند استراتژی برندسازی رستوران برای ایجاد موفقیت آمیز برند خود در بازار آورده شده است.

  1. منحصر به فرد باشید

افکار و ایده‌های عالی می‌توانند شما را به مسیری طولانی در کسب و کار رستوران برسانند، اما آن‌ها بدون اولین جرقه‌ی الهام‌بخش چیزی نیستند. اگر جرقه و اشتیاق کافی برای راه اندازی یک رستوران را نداشته باشید، ممکن است آنچه را که برای عبور از موانع واقعی راه اندازی و اداره یک رستوران لازم است نداشته باشید. مفهوم رستوران خود را تعریف کنید – چرا برند شما متفاوت یا بهتر از دیگران است؟ به عنوان مثال، سبک خدمات اغلب بخشی از مفهوم یک رستوران است. آیا کسب و کار شما یک رستوران نشسته، یک بار پاپ آپ، یک رستوران معمولی پیشخوان، یا یک مینی بوس حمل غذا است؟ از آنجایی که مفهوم شما چیزی جز برند شما در عمل نیست، باید با برند شما مطابقت داشته باشد.

  1. مشتری خود را بشناسید

قبل از شروع بازاریابی رستوران خود، ابتدا باید در نظر بگیرید که به چه کسی می‌فروشید. برای اینکه بفهمید مشتریان شما چه کسانی هستند (یا اگر هنوز باز نکرده اید، دوست دارید چه کسانی باشند) زمان زیادی به مشاهده دقیق و تجزیه و تحلیل عمیق نیاز دارید. برای جذب مشتریان خود می ‌توانید ایده‌های مختلفی را تحقیق و آزمایش کنید. برنامه‌های وفاداری را در فواصل زمانی منظم برای ایجاد یک پایگاه مشتری و قدردانی از مشتریان معمولی خود با معاملات و تخفیف‌ها آغاز کنید. از طریق نظرسنجی یا بازخورد از مشتریان خود در مورد ترجیحات آن‌ها بپرسید و مطابق با آن عمل کنید تا آن‌ها را راضی نگه دارید. هنگام راه‌اندازی یک رستوران جدید، می‌توانید به مشتریان جدید خود یک پیش غذا، دسر یا نوشیدنی رایگان بدهید. این یک راه فوق‌العاده برای این است که به مصرف‌کنندگانتان نشان دهید که چقدر برای کسب‌وکارتان ارزش قائل هستید، است و او می‌تواند به شما کمک کند که در بین دیگران متمایز شوید.

  1. بیانیه برند

بیانیه برند اهداف و مقاصد شرکت را خلاصه می کند. این اساساً نقطه فروش منحصر به فرد (USP) رستوران شما را مشخص می‌کند که آن را از سایر برندها متمایز می‌کند. تقریباً تمام فعالیت‌ها، مانند غذا، بسته‌بندی، تحویل، حول بیانیه مأموریت می‌چرخند، که ممکن است برای ایجاد پیوندهای قوی با مشتریان، سهامداران و کارمندان مورد استفاده قرار گیرد.

شعار باید کاملاً فکر شده و مطابق با موضوع رستوران شما باشد. باید از یک شعار چشم نواز که ماموریت و ارزش شرکت شما را در بر می‌گیرد و هویت برند متمایز را در ذهن مشتریان شما ایجاد می‌کند استفاده کنید. این بازار هدف برند شما را منعکس می‌کند و شما همه حقوق چاپ را در اختیار دارید.

به عنوان مثال، KFC از شعار “It’s Finger Lickin’ Good” استفاده می‌کند که یک ارتباط ذهنی بین برند و تصویر واضحی از خوراکی‌های آبدار و خوش طعم در ذهن مشتریان ایجاد می کند.

  1. محیط

عناصر اصلی که یک رستوران عالی را متمایز می‌کند، غذای خوب، خدمات عالی و محیطی عالی است. یک محیط تمیز و دارای هویت بصری دلپذیر تعداد زیادی از مشتریان را به خود جذب می‌کند. اگر محیط جذاب باشد، مشتری تمایل دارد زمان بیشتری را صرف کند که می‌تواند مستقیماً میانگین ارزش سفارش را افزایش دهد.

شما می توانید روی این ۳ دسته کار کنید تا فضای مکان خود را بهبود ببخشید.

دکور – از طرح و رنگ مناسب استفاده کنید زیرا رنگ نوع رستوران شما را مشخص می‌کند. رنگ‌های گرم تر را ترجیح دهید زیرا نه تنها احساسات مثبت را تقویت می‌کند بلکه اشتها را نیز افزایش می‌دهد. همچنین می‌توانید به سراغ رنگ‌های خنثی بروید، این یک اثر آرام‌بخش است. با آثار هنری زیبا، مبلمان، گل‌ها و غیره، به مکان خود زیبایی اضافه کنید.

فضا – چیدمان صندلی‌ها ممکن است از دور زیبا به نظر برسد، اما شما همچنین باید خود را به جای مشتری بگذارید تا تجربه آن‌ها را هنگام نشستن پشت میزهای مختلف درک کنید. اطمینان حاصل کنید که مشتریان شما هنگام غذا خوردن در شلوغی رستوران خود را تنظیم نمی‌کنند. این مهم است که مشتریان راحت و آسوده باشند، فاصله آن‌ها به اندازه منوی رستوران شما مهم است.

نورها – نورپردازی مهم‌ترین بخش محیط است. لذت رستوران شما را تقویت می‌کند.

  1. غذا

نام‌تجاری رستوران به شدت تحت تأثیر غذاهایی است که ارائه می‌کنید. اصالت رستوران شما با ثبات کیفیت غذا و مقدار وعده تعیین می‌شود. خدمات غذایی عالی می‌تواند مشتریان شما را متقاعد کند که به طور منظم از رستوران شما بازدید کنند. مواد تشکیل دهنده، نام غذا، ارائه غذا و هر جزئیات کوچک دیگر باید با برندی که قصد ساخت آن را دارید، مطابقت داشته باشد.

حفظ تعامل با برند به اندازه ایجاد آن حیاتی است، به همین دلیل است که کیفیت غذا باید ثابت بماند یا حتی در طول زمان بهبود یابد. علاوه بر این، هر خروجی باید طعم و تجربه یکسانی داشته باشد.

  1. کمپین‌های بازاریابی

مهم نیست که خدمات غذا یا رستوران شما چقدر خوب است، اجرای کمپین‌های بازاریابی برای اهداف برندسازی ضروری است. با این حال، کمپین‌های بازاریابی شما، چه کمپین های آنلاین یا آفلاین سنتی، باید به درستی انجام شوند.

کمپین‌های بازاریابی آفلاین برای رستوران شما

پخش آگهی در اطراف محل شما

مهمانی‌هایی در مناسبت‌های مختلف ترتیب دهید

برای دسترسی و تبلیغ بهتر با مشاغل محلی شریک شوید

اسپانسر شوید و در رویدادهای اجتماعی و فرهنگی در محله شرکت کنید

کمپین‌های بازاریابی آنلاین برای رستوران شما

رستوران‌ خود را در صفحه «Google برای کسب‌وکار من» راه‌اندازی کنید

بازاریابی ایمیل شخصی و خودکار را تنظیم کنید

یادآورهای تولد را با پیشنهادات هیجان انگیز ارسال کنید

برای تجربه‌ای بی دردسر، رزرو آنلاین را شروع کنید

برای جذب مشتری حساب‌های رسانه‌های اجتماعی راه‌اندازی کنید و محتوای مرتبط ارسال کنید

تبلیغات آنلاین محلی را شروع کنید

برنامه‌ها و پاداش‌های وفاداری مشتری را نیز شروع کنید

ساختن یک برند موفق در بازار امروز، اگر نگوییم سال‌ها قطعا ماه‌ها طول می‌کشد. پس برای عناصر رستوران خود که در بالا ذکر شد خوب فکر کنید تا یک برند قوی بسازید. اینجا جایی است که می‌توانید درباره برندسازی رستوران بیشتر بدانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *