۵ استراتژی هوشمندانه برای رستوران‌ها

بله سرآشپز! اگر تا بحال در رستوران کار کرده باشید این کلمه را زیاد شنیدید و احتمالاً فریادهای سرآشپز را بخاطر آوردید. او مسئول سفارش را می‌خواند و مابقی خدمه فریاد می‌زنند بله سرآشپز! شاید خیلی ساده به نظر برسد، اما افراد نمی‌دانند در پس این جمله ساده چه نکته‌ای قرار دارد. یک آشپزخانه پرسروصدا با روابط این چنینی نشانه وجود هماهنگی سالم و مناسب است. اما در دوران کویید ۱۹، آشپزخانه‌های رستوران‌ها برای اولین بار آرام و بی صدا شدند.

در دوران همه گیری ویروس کرونا صنعت هتل داری به دنبال روش‌های جدیدی است تا پابرجا بماند. من به عنوان مشاور رستوران‌ها میدانم که کار ساده‌ای نیست و اساس عملکرد ما را تغییر می‌دهد. ما در عصر سرویس‌های تحویل غذا توسط طرف سوم و رستوران‌های جاده‌ای هستیم، قبلاً درباره روش‌های مدرنیته کردن این صنعت صحبت کردیم و توصیه‌های در خانه بمانید باعث شد که رستوران‌ها نیز خیلی سریع فعالیت خود را متوقف کنند. برای رستوران‌هایی که به دنبال ایده یا الهام گرفتن هستند، پنج استراتژی هوشمندانه پیشنهاد می‌دهم که بدین شرح است:

  1. بسته‌های نوشیدنی و وعده غذایی بفروشید
  2. کلاس‌های آشپزی آنلاین برگزار کنید
  3. دستور پخت غذاها را به اشتراک بگذارید
  4. از آگهی‌های اجتماعی استفاده کنید
  5. به منوی خود غذاهای هدیه اضافه نمایید

بیایید درباره هر کدام بیشتر صحبت کنیم.

  1. بسته‌های نوشیدنی و وعده غذایی بفروشید

خرید وعده غذایی خوشحال کننده است اما تجربه خرید چیزی است که به سختی محقق می‌شود. بعضی رستوران‌ها شروع به فروش بسته‌های نوشیدنی و وعده غذایی کردند که به مصرف کنندگان اجازه می‌دهد وعده غذایی و نوشیدنی‌های موردنظرشان را با همان کیفیت رستوران از خانه سفارش دهند. بهترین قسمت چیست؟ تکرار تجربه غذا خوردن در رستوران نیست بلکه گزینه جذابی را که ارائه می‌دهید است.

پیشنهاد می‌دهم مواد اولیه را به همراه دستور پخت‌های متنوع و خلاقانه اماده کنید و در قالب بسته‌های مختلف قرار دهید تا مخاطب بتواند از آشپزی در آشپزخانه خودش لذت ببرد. علاوه بر سفارش غذا یک فعالیت آشپزی نیز به شما پیشنهاد می‌شود و این ایده برای دورهمی های خانوادگی یا سوژه خلاقانه ساخت برنامه‌های تلوزیونی مفید است.

و مشتری نیز تنها کسی نیست که از این استراتژی سود می‌برد. وقتی تحلیل‌ها به درستی انجام شود اگر رستوران کسب درآمد داشته باشد، مدیران و صاحبان رستوران‌ها به سه عنصر اصلی دقت خواهند کرد: اجاره، نیروی کار و هزینه‌های غذا. وقتی رستوران‌های سرتاسر جهان بسته شد، کار این صنعت بسیار کاهش یافت اما غذا چطور؟ واقعاً ناراحت می‌شوم وقتی به سالن‌های غذاخوری خالی فکر می‌کنم که هیچ انتخابی بغیر از فاسد شدن مواد اولیه‌شان ندارند.

با واگذاری کار به مصرف کننده، رستوران‌ها می‌توانند نیروی کار خود را روی ضدعفونی کردن مکان‌هایشان و ایجاد طرح مرحله‌ای برای بازگشایی مجدد متمرکز سازند. مطمئناً همه مشتاق نیستند که پول بدهند و خودشان غذایشان را درست کنند اما در این شرایط این کار ارزشش را دارد. مردم برای راحتی بیشتر در رستوران غذا می‌خورند و اگر بتوانند این راحتی را برای دوستان و خانواده‌شان ایجاد کنند، هر دو طرف برنده‌اند.

  1. برگزاری کلاس‌های آنلاین آشپزی

پست یکی از مشتریانم به عنوان متصدی رستوران را در اینستاگرام دیدم که نوشته بود ۱۰۰ هزارتومان دریافت می‌کند تا آموزش دهد چطور یک نوشیدنی را عرض یک ساعت بسازیم. علیرغم اینکه می‌دانستم قصدش این بود پستش را با طنز همراه کند، باعث شد به روش‌های دیگری برای تجربه آشپزی در خانه فکر کنم. مسترکلاس‌ها و آموزش‌های مختلفی در تمامی سطوح در یوتیوب وجود دارد، اما تقلید پختن دقیقاً همان غذا با این فاصله کار سختی است. من همیشه بهترین‌ها را از کسانی که راهنمایی‌ام کردند یاد گرفتیم اما در این شرایط وقتی حتی نمی‌توانم به خانه مادربزرگم بروم تا پخت شیرینی مشهورش را به من آموزش دهد، چاره‌ای به غیر از تماشای ویدئو ندارم.

در آمریکا کارخانه مشروب سازی Bully Boy چندین کلاس مجازی برای آموزش تولید مشروب برگزار کرد تا بدین ترتیب افراد را با برند خود درگیر سازد و امیدوار باشد که محصولاتش را خریداری می‌کنند. گرچه ممکن است جریان سودآوری فوری نداشته باشد اما ارتباطش با مردم در خانه را حفظ می‌کند و برند خود را نگه خواهد داشت.

آشپزهای مشهور در سرتاسر جهان عموم مردم را از طریق لایو فیسبوک و اینستاگرام به خانه‌هایشان می‌برند تا دستورهای پخت غذا که روزی اسرار کارشان محسوب می‌شد را در اختیار عموم قرار دهند.

  1. دستورهای پخت را به اشتراک بگذارید، بله حتی اگر سری هستند!!!

یکی از ارزشمندترین قطعات پازل یک رستوران دستورهای پختش است. بعضی از آن‌ها دائماً تغییر می‌کنند، بعضی برای نسل‌های متمادی یکسان می‌ماند. حتی برندهای بزرگ نیز پیروانی دارند که روندهای کاری‌شان را دنبال می‌کنند. فاصله گذاری اجتماعی باعث توقف خوراک شناس‌ها شده و برندهای کوچک و بزرگ دستور پخت هایشان را برای اولین بار منتشر می‌کنند. نه تنها با این روش به افراد، برند را یادآوری می‌کنند بلکه مطمئن می‌شوند که آنها جای دیگری نخواهند رفت!

اگر شما هم مثل من طرفدار شهر یزد باشید باشید، فوراً به صدها ویژگی فکر می‌کنید که هنگام گشت و گذار در شهر یزد می‌توانید از آنها لذت ببرید. من عاشق دستور پخت شیرینی‌های یزدی هستم که هر بار به این شهر می‌روم چند بار امتحانش می‌کنم. و مثل خیلی‌های دیگر مجبور شدم آخرین سفرم که امسال بود را کنسل کنم، فکر کردم که شاید خودم بتوانم این شیرینی‌ها را خودم درست کنم. و چقدر خوب بود که برندهای شیرینی در شهر یزد دستورهای خانگی را در اختیار مخاطبانشان قرار می‌دادند که با خیال راحت از آنها استفاده کنیم.

آیا این دستور پخت ها می‌تواند جای تعطیلات آخر هفته را بگیرد؟ البته که خیر اما به من یادآوری می‌کند که وقتی شرایط به حالت اول بازگردد، می‌توانم دوباره از آنها لذت ببرم.

اگر شما در رستورانی هستید که چنین شرایطی در منطقه‌تان دارد، می‌توانید با پست دستور پخت سری‌تان مشتریان را نگه دارید. بسته‌های مواد اولیه روشی فوق العاده برای امسال و عدم افشای کامل دستور پخت است اما اگر می‌خواهید خود را در اختیار عموم قرار دهید، روشی مناسب برای درگیر ساختن مشتریان خواهد بود.

  1. آگهی‌های اجتماعی را تغییر دهید

با توجه به اینکه بیشتر ایرانیان از خانه کار می‌کنند، مردم هر روز با روال‌های عادی روبرو هستند. من سعی کردم این چرخه بدشگون را بشکنم اما وقتی خودم را داخل دیوارهای آپارتمانم می‌بینم این کار غیرممکن می‌شود، از وقت آزادم برای چرخیدن در رسانه‌های اجتماعی استفاده می‌کنم (مثل خیلی‌هایی که نمی‌توانند در کنار خانواده و دوستانشان باشند) و وارد بعضی آگهی‌های بسیار هوشمندانه می‌شوم. حتماً باید از عکس‌های با کیفیت استفاده کنید و کلیدهای تبلیغاتی مناسبی بکار ببرید که شخص احساس کند دلش برای آشپزی آشنای رستوران محله تنگ شده حتی اگر در آن لحظه گرسنه نباشد.

می‌توانید از این آگهی‌ها برای ورود افراد به وب سایتتان در عوض استفاده از اپلکیشین های طرف سوم مثل اسنپ فود و چلیوری استفاده کنید. بدین ترتیب هزینه‌هایی که باید به این اپلکیشین ها بپردازید کمتر خواهد بود و سودتان بهینه سازی می‌شود.

  1. به منوی خود غذاهای هدیه اضافه کنید

علیرغم آسیب مالی شدیدی که رستوان ها در اثر ویروس کرونا دیده‌اند، این صنعت در این دوران آشفته به دنبال بازگشت به روزهای قبل است. پرستاران و پزشکان سرتاسر جهان متحمل تلاش بسیار زیادی هستند و متاسفانه در شرایط بسیار خطرناکی قرار دارند. گاهی بهترین راه برای تشکر از آنها فرستادن غذای گرم و رایگان است.

بساری از رستوران‌ها غذاهای گرم را برای پرستاران در خط مقدم آماده می‌کنند. آن‌ها به رستوران‌های خاص از طریق استوری اینستاگرام و فیسبوک اطلاع رسانی می‌کنند و نقش کوچکی در آسایش و راحتی بیشتر این قهرمانان دارند. وقتی بدانم برندی که می‌خواهم از آن خرید کنم از کارمندان بخش سلامت حمایت می‌کند نه تنها اطمینان به آن برند بیشتر می‌شود بلکه سعی می‌کنم مشتری وفادارش باشم.

رستوران‌های دیگر به کاربران اجازه خرید غذاهای اهدایی برای کارمندان بخش سلامت را می‌دهند و این گزینه را به منوهای خود اضافه می‌کنند. در هر شکلی که می‌توانید غذاهای اهدایی را آغاز کنید.

تمرکز بر روی برقراری رابطه با مشتریان و جامعه

طبق گزارش رستوران‌ها، بیش از ۱ میلیون رستوران در تلاشند تا از این دوران نامعلوم جان سالم بدر ببرند. با اجرای استراتژی‌هایی برای کمک به تقویت رابطه میان رستوران‌ها و مشتریان، برندها می‌توانند همچنان به فعالیت خود ادامه دهند و بقای خود را تضمین نمایند. دنی میر رستوران دار مشهور و نویسنده کتاب چیدمان میزها: تبدیل قدرت هتل داری و کسب وکار در این زمینه می‌گوید: کسب وکار مثل زندگی درباره احساسی است که در دیگران ایجاد می‌کنید. ساده و سخت است. در این دوران بسیار مشکل، مردم همچنان به دنبال رستوران هستند تا کمی آسایش داشته باشند و احساسی را تجربه کنند که ماه‌ها قبل داشتند. با وجود اینکه فرآیند پیش رو با شرایط حال حاضر فرق می‌کند، رستوران‌ها در حال گوش دادن و شنیدن مشتریان خود بیش از هر زمانی‌اند. مردم هنوز هم شرایط معمولی را می‌خواهند و این نشان می‌دهد بعضی رستوران‌های زنجیره‌ای، مراکز محلی و برندهای بزرگ می‌توانند به زندگی‌شان ادامه دهند.

چشم سرآشپز.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *