ارز اجتماعی چیست

ارز اجتماعی روشی موثر برای درک ارزشی است که کسب و کارها به مشتریان ارائه می‌دهند در اینجا چند مزیت مربوط به ارز اجتماعی آورده شده است.
چرا مشتریان یک کسب و کار را به کسب و کارهای دیگر ترجیح می‌دهند؟ چطور می‌شود که یک شرکت در رسانه‌های اجتماعی وایرال می‌شود و بقیه شرکت‌ها فقط چند لایک در پست‌هایشان در رسانه‌های اجتماعی دریافت می‌کنند؟ چرا برخی افراد به راحتی برندها را معرفی می‌کنند، در حالی که برخی دیگر این کار را انجام نمی‌دهند؟
یک رویکرد جدید نسبت به روابط با مشتری ممکن است پاسخ‌هایی در این زمینه داشته باشد. ارز اجتماعی یکی از راه‌های دیدن ارزش‌هایی است که کسب‌وکارها به مشتریان ارائه می‌‌دهند. دانستن چگونگی ایجاد ارز اجتماعی به برندها اجازه می‌دهد تا وفاداری مشتریان را نسبت به خودشان افزایش دهند و به اثبات اجتماعی بیفزایند. این امر منجر به فروش بیشتر و مراجعه بیشتر مشتریان برای کسب و کارها می‌شود.
در این بخش به این می‌‌پردازیم که ارز اجتماعی چگونه در روابط شما با مشتری نقش دارد. ما همچنین نکاتی را در مورد اینکه چگونه می‌توانید ارز اجتماعی بیشتری کسب کنید و از آن برای بهره‌وری و رشد کسب و کار خود استفاده کنید، را به شما ارائه می‌دهیم.

ارز اجتماعی چیست؟

ارز اجتماعی تأثیر شما بر شبکه‌های اجتماعی، بخش‌های آنلاین و آفلاین و میزان اشتراک گذاری کسب و کار شما توسط دیگران را نشان می‌دهد.
آیا شما کاری انجام می‌دهید که نسبت به رقبایتان منحصر به فرد باشید؟ آیا مردم به دنبال محصول یا خدمات خاصی از سوی شما هستند؟ اگر این طور است، شما دارای ارز اجتماعی هستید.
فعالیت‌هایی که مشتری انجام می‌دهد از بررسی تا خرید یک محصول، نسبتاً ساده می‌باشد. اگر می‌خواهید مشتریان را به حامیان خودتان تبدیل کنید، به چیز دیگری نیاز دارید و آن مورد ارز اجتماعی می‌باشد.
مطالعه‌ای که توسط ویوالدی پارتنرزانجام شده است، ارز اجتماعی را به عنوان «توانایی برندها برای تطبیق با نحوه مدیریت زندگی اجتماعی مصرف‌کنندگان در عصر دیجیتال و تکنولوژی امروزی» توصیف می‌کند. ارز اجتماعی (یا سرمایه اجتماعی) در رابطه بین کسب و کار شما و مصرف کنندگان اعمال می‌شود. اگر کسب و کار شما اطلاعات و ارزشی را برای مصرف کنندگان فراهم می‌کند، این می‌تواند سرمایه اجتماعی ایجاد و به شما کمک میکند تا موقعیت خود را در بازار مستحکم کنید.
در این جا یک بررسی کلی از ارز اجتماعی نسبت به افراد و برندها آورده شده است.

ارز اجتماعی افراد چه می‌باشد؟

مردم آنچه را که فکر می‌کنند باعث می‌شود که عالی به نظر بیایند را به اشتراک می‌گذارند. به عبارت دیگر، آن‌ها فقط چیزهایی را به اشتراک می‌‌گذارند که معتقدند شهرت آنها را در چشم افرادی مثل خودشان حفظ می‌کند و یا افزایش می‌دهد.
هر زمان که شخصی تصمیم می‌گیرد اطلاعاتی را به اشتراک بگذارد، شهرت خود را در معرض خطر قرار می‌دهد و ارز اجتماعی‌ای که در ایختار دارند را خرج می‌کنند. آنها نمی‌خواهند اطلاعات خسته کننده، نامربوط یا گمراه کننده را به اشتراک بگذارند زیرا در خطر از دست دادن موقعیت در بین هم‌سالان خود هستند.

ارز اجتماعی برندها

همه برندها به ارز اجتماعی نیاز دارند. چون این امر ارتباط با مشتریان را آسان‌تر می‌کند. و هنگامی که محتوای جالبی را با مخاطبان خود به اشتراک می‌گذارید، داشتن ارز اجتماعی به این معنی است که پیام شما به احتمال زیاد با دیگران به اشتراک گذاشته می‌شود.
وقتی شخصی برند شما را به اشتراک می‌گذارد، ارز اجتماعی خود را خرج شما می‌کند. و اگر دیگران آنچه را که می‌بینند خوششان بیاید، ارز اجتماعی به اشتراک می‌گذازند و برند شما طرفداران زیادی پیدا می‌کند.
البته، برند شما باید از قبل قابل اعتماد باشد. باید سرمایه اجتماعی خوبی در اختیار داشته باشید که باعث می‌شود رشد آگاهی از برند شما بیشتر شود و ارتباط خوبی با مشتریان داشته باشید.

ارز اجتماعی و وفاداری به برند مورد نظر

در مطالعه‌ای که توسط ویوالدی پارتنرز انجام شده است نشان داده است که ارز اجتماعی به افزایش وفاداری به برند کمک می‌کند. برندهایی با ارز اجتماعی بالا نیز می‌توانند قیمت‌های بالاتری در خدمات‌شان ارائه دهند.
در این خصوص برند اپل را برایتان مثال می‌زنم. این شرکت با ایجاد ارز اجتماعی خود، فقط فروش گوشی‌های هوشمند را از نظر تعداد پیش نمی‌برد. همچنین سعی می‌کرد محصولات با کیفیتی ارائه دهد. اپل می‌تواند برخی از بالاترین قیمت‌ها را برای محصولاتش اعمال کند، بدون اینکه وفاداری به برندش کاهش پیدا کند. اکثر مشتریان اپل به این برند وفادار هستند و همیشه منتظر عرضه بعدی محصولات این شرکت هستند.
مشابه بازاریابی دهان به دهان، ارز اجتماعی وسیله‌ای برای رسیدن به هدف است. شما نمی خواهید مشتریان فقط درباره برند شما صحبت کنند. شما می‌خواهید آن‌ها و دوستانشان نیز از شما خرید کنند.

ابعاد ارز اجتماعی

شاید بپرسید چگونه می‌توانید ارز اجتماعی بسازید که درآمد شما را نیز افزایش دهد؟ ایجاد ارز اجتماعی مستلزم ارائه حداقل یکی از بخش‌های زیر برای مخاطبان شما می‌باشد:

پیوستگی: ایجاد حس اجتماعی در بین مشتریان شما
مکالمه: درگیر شدن در گفتگو پیرامون برند شما
سودمندی: ایجاد ارزش برای مشتریان، در حالی که به آن‌ها کمک می‌کند تا از نظر اجتماعی به شغل شما ارتباط داده شوند.
حمایت: توسعه وفاداری قوی به برند، تا جایی که مشتریان یک نام تجاری را توصیه کنند و آن هم نام برند شما باشد (و حتی از آن دفاع کنند).
اطلاعات: دادن اطلاعات ارزشمند و قابل اشتراک‌گذاری
هویت: ارائه هویت به مشتریان در یک گروه

هنگام برنامه‌ریزی استراتژی اجتماعی خود، این شش بعد را در نظر داشته باشید. به طوری که بدانید چگونه می‌توانید سودمندی بیشتری داشته باشید؟ و بدانید که راه بهتر برای تعامل با مخاطبان شما چیست؟

اگر بتوانید به هر تعامل با مشتریان خود یک بعد ارز اجتماعی اضافه کنید، به شما کمک می‌کند تا ارتباط با مشتریان خود را عمیق‌تر انجام دهید.
بیایید به مثال اپل برگردیم. دستگاه‌های اپل عملکردی مشابه دستگاه‌های رقیب خود ارائه می‌دهند. چرا اپل می‌تواند بیشتر مورد قبول باشد؟ زیرا آن‌ها در ارز اجتماعی خود سرمایه‌گذاری کردند به طوریکه:
سودمندی: اپل تنها عملکردی را که مصرف کنندگان می‌خواهند ارائه نمی‌دهد. این کار را به گونه‌ای انجام می‌دهد که برای مصرف کنندگان آسان و بدون مشکل باشد. تمرکز اپل این است که تجربه کاربری خوبی به افراد ارائه دهد.
گفت و گو: اپل به خاطر معرفی و رویدادهای افسانه‌ای محصولاتش شناخته شده است. در هر زمانی از سال، گفتگوهای زیادی پیرامون محصولات آن ایجاد می‌شود.
هویت: طرفداران اپل پیرامون شعار خودشان یعنی «متفاوت فکر کن» گرد هم آمدند. این روزها، محصولات اپل نشان دهنده وضعیت یا امتیاز خاصی می‌باشند.
هر یک از این ابعاد مشتریان اپل را تشویق می‌کند که به برند وفادار بمانند. حتی اگر کسب‌وکار شما مانند اپل به بودجه تبلیغاتی هنگفتی دسترسی ندارد، همچنان می‌توانید از همان اصول برای ایجاد سرمایه اجتماعی خود استفاده کنید.
“ارز اجتماعی توانایی برندها را برای تناسب با نحوه مدیریت زندگی اجتماعی مصرف‌کنندگان در عصر دیجیتال و تکنولوژی امروزی اندازه‌گیری می کند.”

حساب بانکی ارز اجتماعی

ایجاد ارز اجتماعی شما همچنین می‌تواند استراتژی‌های بازاریابی ارجاعی شما را موثرتر کند. ارز اجتماعی را به عنوان یک حساب بانکی در نظر بگیرید. اگر می‌خواهید ارز اجتماعی خود را خرج کنید یعنی می‌خواهید مشتریان کاری برایتان انجام دهند پس ابتدا باید آن را به دست آورید. اگر مشتری یک برند را دارای سرمایه اجتماعی نمی‌داند (یا رابطه‌ای با آنها ندارد)، بعید است که از آن برای دیگران تبلیغاتی انجام دهد.

از طریق چه راه‌هایی می‌توانید به سرمایه اجتماعی خود اضافه کنید؟ می‌توانید در رسانه‌های اجتماعی حضور داشته باشید، محتوای مرتبط را به اشتراک بگذارید و بهترین ویژگی‌های خود را مهم‌تر جلوه دهید.
لازم نیست همه کارها را یکجا انجام دهید می‌توانید به تدریج روابط خود را با مشتری ایجاد کنید. با روابط دوستی برای مشتریان خود شروع کنید. اطلاعات مفیدی در مورد برند خود ارسال کنید و به هر گونه نگرانی از سوی مشتریان پاسخ دهید. و اگر کسی توییتی در مورد محصول شما به اشتراک می‌گذارد یا شما را در عکسی تگ می‌کند، حتماً با تشکر به آن‌ها پاسخ دهید.
هر بار که یکی از شش بعد سرمایه اجتماعی را ارائه می‌کنید، در حساب بانک اجتماعی خود سپرده گذاری می‌کنید. این حساب همان چیزی است که وقتی زمان درخواست ارجاع یا ارتقاء باشد، از آن استفاده خواهید کرد.
هر مشتری پاسخش ابعاد متفاوتی را دربر می‌گیرد. به عنوان مثال، اگر یک مشتری معمولاً دنباله رو گروهی باشد، به احتمال زیاد به پیسوتگی‌های مربوطه به خوبی پاسخ می‌دهد. اگر مشتری دیگری برای سود بردن از محصول ارزش قائل باشد، برای حل مشکل خود به محصولی علاقه بیشتری نشان می‌دهد.

۶ مزیت ارز اجتماعی برای کسب و کار شما

با گذشت زمان، در این امر متوجه مزایای متعددی خواهید شد که با کسب ارز اجتماعی همراه است:

۱٫ بینش بهتری نسبت به مشتریان خودتان بدست می‌آورید

سرمایه اجتماعی مثبت رابطه بین کسب و کار و مشتریان شما را عمیق‌تر می‌کند. دید واضح‌تری از آنچه مشتریانتان می‌خواهند، و چه چیزی نمی‌خواهند و هر شکافی در بازار که می‌توانید برطرف کنید، را شامل می‌شود. همچنین خواهید دید که مشتریان چگونه برند شما را درک می‌کنند، که به شما امکان می‌دهد شهرت برند خود را مدیریت کنید.

۲٫ افزایش تاثیر شما

ارز اجتماعی به افزایش ارزش بازار برند شما کمک می‌کند. وقتی یک مصرف کننده می‌بیند که دیگران نیز از محصولات و خدمات شما لذت می‌برند، احتمالاً به آنچه شما ارائه می‌دهید اعتماد کرده و آن‌ها را تهیه می‌کنند.

۳٫ دایره نفوذ شما بزرگتر می شود

هنگامی که یک برند به اندازه کافی ارز اجتماعی به دست آورد، به یک عامل تأثیرگذار در صنعت خود تبدیل می‌شود. موقعیت خود را مستحکم می‌کند و اهرم‌های بیشتری را با عوامل تاثیر گذار دیگر به دست می‌آورد.

۴٫ رشد ارگانیک

وقتی سرمایه اجتماعی شما به سطح معینی می‌رسد، یک اثر گلوله برفی را تجربه می‌کنید و تمام کارهایی که در گذشته انجام داده‌اید با هم ترکیب می‌شوند. مشتریان از قبل انگیزه دارند تا محصول یا خدمات را با دیگران به اشتراک بگذارند. و اگر این در طول زمان در مقیاس خاصی اتفاق بیفتد، می‌توانید انتظار رونق مشتریان و طرفداران برند خود را داشته باشید.

۵٫ حفظ مشتریان

ارز اجتماعی نوعی وفاداری را ایجاد می‌کند که شما را بر سایر برندها برتر می‌سازد. به عنوان مثال، تارگت و والمارت بسیاری از محصولات مشابه را ارائه می‌دهند. اما از آنجایی که تارگت از طریق کانال‌های اجتماعی خود سرمایه اجتماعی به دست آورده است، این برند نسبت به وال مارت نرخ خرید مجدد یا وفاداری بالاتری دارد.

۶٫ ارائه قیمت های مناسب

اگر می‌خواهید برند خود را در یک نقطه قیمت برتر قرار دهید، ارز اجتماعی کمک بزرگی است. ارز اجتماعی نحوه درک مشتریان از ارزش یک محصول را با افزودن چیزی که با پول نمی‌توان خرید، تغییر می‌دهد.

۷٫ بازاریابی دهان به دهان خوبی را تجربه می‌کنید

ساختن برندی که مشتریان شما به حمایت از آن افتخار می‌کنند، نه تنها ارز اجتماعی را افزایش می‌دهد، بلکه بازاریابی دهان به دهان شما را نیز تقویت می‌کند. برندهایی که دارای سرمایه اجتماعی بالا هستند بیشتر توسط مشتریان فعلی شما تبلیغ می‌شوند و به دیگران نیز آن را تصویه می‌کنند.

۸٫ ارائه کیفیت‌های عالی به مشتری

تمام مزایای فوق باعث ارائه کیفیت بهتر به مشتری می‌شود در حال حاضر، مشتریان شما آماده هستند تا دوستان و خانواده خود را به کسب و کار شما معرفی کنند. این امر باعث ایجاد یک جریان ثابت می‌شود که منجر به رشد کسب و کار شما خواهد شد.

۱۰ راه برای افزایش مراجعات با ارز اجتماعی

آیا می‌خواهید ارز اجتماعی کسب و کار خود را افزایش دهید؟ ما چند استراتژی عملی را گرد هم آورده‌ایم که می‌توانید از امروز از آن‌ها استفاده کنید. در زیر چندین ایده برای به دست آوردن سرمایه اجتماعی به همراه مشتریان ارائه شده است.

۱٫ اینفلوئنسرها و سفیران برند را پیدا کنید

وقتی یک اینفلوئنسر یا سفیر برند شرکت شما را تبلیغ می‌کند، شما ارز اجتماعی آن‌ها را قرض می‌گیرید. به هر حال، این افراد فقط برندی را که دوست دارند و فکر می‌کنند برای دنبال کنندگانشان ارزش دارد تبلیغ می‌کنند. روی یافتن نمایندگانی تمرکز کنید که با مخاطبان شما همخوانی داشته باشند و طرفداران آن‌ها به آن‌ها نیز احترام بگذارند و به آن‌ها اعتماد کنند.
اینفلوئنسر مارکتینگ و برنامه‌های سفیر برند یکی از موثرترین راه‌ها برای تولید ارز اجتماعی بیشتر است. همچنین ثابت شده است که برنامه‌های سفیر برند به شما کمک می‌کند برند خود را ۱۰ برابر سریعتر رشد دهید.
ابعاد ارز اجتماعی مورد استفاده: پیوستگی، گفتگو، حمایت و دفاع از برند

۲٫ تشکیل یک اجتماع

یکی از موفق‌ترین استراتژی‌های ارز اجتماعی ایجاد جوامع است. این به ویژه برای مشتریان هدف شما امری مهم است. به عنوان مثال، بگویید کسب و کار شما یک اسپری تمیزکننده ارگانیک می‌فروشد. ممکن است یک گروه فیسبوک برای افراد ایجاد کنید تا نکات طبیعی تمیز کردن خانه را به اشتراک بگذارند. با انجام این کار، وابستگی و هویت را به اعضای خود ارائه می‌دهید. شما همچنین دیگران را با علاقه فزاینده به پاک کننده‌های ارگانیک خود نیز جذب می کنید.

۳٫ آنچه در مورد شما منحصر به فرد است را نشان دهید

چه چیزی شما را از رقبای خود متمایز می‌کند؟ آیا نقطه فروش منحصر به فردی دارید؟ آنچه که شما را متمایز می‌کند پیدا کنید و آن ویژگی‌ها را در تمام تلاش‌های بازاریابی خود برجسته کنید. این نه تنها یک تاکتیک فروش عالی برای برند شماست، بلکه به افزایش سرمایه اجتماعی و به اشتراک گذاری ویژگی‌های شما نیز کمک می کند.

۴٫ فیلم‌هایی ایجاد کنید و در آنها توضیحاتی از خودتان ارائه دهید

رویای هر برندی این است که ویدیوی وایرال بعدی را داشته باشد. اگرچه پیش‌بینی اینکه چه چیزی وایرال می‌شود دشوار است، ایجاد محتوای ویدیویی مفید مکان خوبی برای شروع است. یک توضیح ساده یا یک ویدیو در مورد توضیح نحوه کار همیشه برای مصرف کنندگان مفید است. تا زمانی که روی بینش‌ها یا نکات ارزشمند تمرکز کنید، می‌توانید مطمئن باشید که مشتریان، شما را تماشا خواهند کرد.

۵٫ حامیان خود را تشویق کنید

اکثر مردم به توصیه‌های همتایان خود اعتماد دارند، که برنامه‌های ارجاع را به یکی از موثرترین راه‌ها برای رشد کسب و کار شما تبدیل می‌کند. با این حال، برنامه‌های ارجاع به انگیزه‌های مناسب برای کار نیاز دارند. ارائه کوپن‌ها ، کارت‌های هدیه یا سایر جوایز ارجاع اثبات شده برای مشتریان خود را نیز در نظر بگیرید. شما همچنین می‌توانید به ارجاع دهندگان برتر خود در جامعه مورد نظرتان شعارتان را گوشزد کنید.

۶٫ یک کمپین اطلاعاتی راه اندازی کنید

به اشتراک گذاشتن اطلاعات کلیدی با مشتریانتان همیشه مفید است. توسعه پایگاه‌های دانش، پورتال‌های یادگیری آنلاین، کتاب‌های راهنما و سایر منابع اطلاعاتی راهی قوی برای ایجاد سرمایه اجتماعی شماست.

۷٫ از گیمیفیکیشن استفاده کنید

اضافه کردن ساختار بازی یا ساختارهای رقابتی را در روش‌های بازاریابی خود در نظر بگیرید. به عنوان مثال، می‌توانید مشتریان را برای تکمیل چالش‌ها، پیشرفت در سطوح مختلف و کسب امتیاز به چالش بکشید.
گیمیفیکیشن را می‌توان به راحتی در یک برنامه وفاداری یا برنامه ارجاع اعمال کرد. همچنین می‌تواند در یک مسابقه تبلیغاتی برای ایجاد هیاهو در خصوص برند شما استفاده شود.
لذت و ارزشی که مشتریان از این سبک بازاریابی به دست می‌آورند، می‌تواند انگیزه بیشتری برای به اشتراک گذاشتن برند شما در آن‌ها ایجاد کند. فقط مطمئن شوید که راهی برای آن‌ها ارائه می‌دهید تا به راحتی دستاوردهای خود را در طول کمپین به اشتراک بگذارند.

۸٫ ایجاد حس انحصاری

سعی کنید بهترین موارد را با مشتریان‌تان به اشتراک بگذارید منظور آن چیزهایی است که توسط عموم مردم ناشناخته است. این می‌تواند یک بخش خاص، یک رویداد برای اعضای خودتان، و یا یک عملیات فروش خصوصی نیز باشد.
مهم نیست که اطلاعاتی که می‌خواهید در این زمینه به اشتراک بگذارید چیست، ارائه اطلاعات انحصاری سرمایه اجتماعی شما را در بین مشتریان منتخب شما افزایش می‌دهد. این باعث می‌شود که آن‌ها در مورد برند شما با دوستان خود صحبت کنند تا همه آن‌ها بتوانند از مزایای یکسانی برخوردار شوند. این افراد نیز به نوبه خود با دوستان خود اطلاعاتی به اشتراک می‌گذارند که به ارز اجتماعی برند شما رونق زیادی می‌دهد.

۹٫ محتوا را برای اشتراک گذاری رسانه‌های اجتماعی بهینه کنید

یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای تقویت ارز اجتماعی، ایجاد محصولات و محتوای بهینه‌سازی شده برای اشتراک‌گذاری در رسانه‌های اجتماعی است. این محتوا چه محصولی با قابلیت اشتراک‌گذاری بالا باشد، چه تجربه‌ای از کسب و کار اینستاگرامی، یک توییت طنزآمیز، یا یک ویدیوی برند پرطرفدار باشد، این محتوا می‌تواند به سرعت سرمایه اجتماعی شما را افزایش دهد. فقط مطمئن شوید که آنچه مخاطبان شما می‌خواهند را ارائه می‌دهید و به صدا و لحن برند خود وفادار بمانید.

۱۰٫ تاثیرات سرمایه اجتماعی خود را نشان دهید

معرفی بهترین مشتریان خود راهی عالی برای نشان دادن قدردانی به آن‌ها از تلاش‌هایشان است و به شکل‌گیری هویت‌های کلیدی در جامعه شما کمک می‌کند. برای مثال در یک برنامه ارجاع، این ممکن است شامل برجسته کردن مشتریان ارجاع دهنده برتر و ارجاعات جدید باشد.

ابعاد ارز اجتماعی مورد استفاده: هویت، حمایت
چه به طور فعال سرمایه اجتماعی ایجاد کنید یا نه، بسیاری از ابعاد ذکر شده ممکن است نقشی در استراتژی برند شما داشته باشند. آن‌ها به طور موثر به شما کمک می‌کنند تا روابط عمیق تری با مشتریان ایجاد کنید و هر گونه استراتژی بازاریابی ارجاعی و رشد دیگر را تکمیل کنید.
حال نتیجه کار چه می‌شود حتی سرنخ‌ها و ارجاعات با کیفیت بالاتر را باید شناسایی کنید. استراتژی‌های بازاریابی فعلی خود را مرور کنید و به دنبال حوزه‌های دیگری باشید که می‌توانید به سرمایه اجتماعی خود اضافه کنید.

نمونه‌های ارز اجتماعی

هنوز به این فکر می‌کنید که چگونه ارز اجتماعی را به تلاش‌های بازاریابی خود اضافه کنید؟ ما چهار مثال عالی را در زیر در این خصوص گرد آورده‌ایم:

استارباکس

این توییت از استارباکس با هشتگ پرفکت نمایش داده شد. همانطور که در تصویر زیر می‌بینید، آنها یک عدد شمارش معکوس کوچک، با قلب و شکلک‌های فنجان قهوه درست کردند شاید بپرسید آیا این تصویری برای به اشتراک گذاری می‌باشد.
آن‌ها همچنین یک رویداد زمانی محدود ایجاد کردند که باعث انحصاری بودن تبلیغات می‌شود. شما نمی‌خواهید از این که عشق‌تان را با دیگران به اشتراک بگذارید غافل شوید. پیشنهادات خرید و حتی دریافت یک بخش به صورت رایگان (برای مدت زمان محدود) قطعاً تعداد زیادی اشتراک و لایک برای این پست به همراه داشت.

این-ان-اوت

آیا تا به حال یک برگر به سبک حیوانات در این ان اوت خورده اید؟ این مورد در منوی معمولی زنجیره این رستوران فهرست نشده است. در عوض، برگرها (و سیب زمینی سرخ شده) به سبک حیوانات بخشی از منوی مخفی در این رستوران می باشد بنابراین قبل از اینکه بتوانید سفارش دهید، باید از طریق بازار یابی دهان به دهان درباره آنها اطلاعاتی کسب می کردید این ان اوت می داند که چگونه با اسرار خود باعث شود مردم احساس خوبی داشته باشند و این امر ارز اجتماعی را بالا ببرد. مردم عادی می‌دانند که سبک حیوانی آنقدر خوب است که نمی‌توان آن را به اشتراک گذاشت، بنابراین خوشحال می‌شوند که راز این بخش را با دیگران به اشتراک بگذارند.

میلک ترین

میلک ترین یک بستنی فروشی در انگلستان است. و می‌داند که چگونه با دسر “ابری” خود که ترکیبی از بستنی و پشمک است یک تجربه کاملاًعالی برای افراد در اینستاگرام ایجاد کند. در زیر تنها یک نمونه از یک ماده غذایی مناسب برای رسانه‌های اجتماعی است که برای افزایش ارزش ارز اجتماعی طراحی شده است. افرادی مانند @atyourshervice نمی‌توانند از اشتراک گذاری این پست خود داری کنند.

ترندی باتلر

برنامه‌های ارجاع یکی از مؤثرترین راه‌ها برای رشد پایگاه مشتریان شما هستند. همه مشتریان شما حداقل یک فرد دیگر را می‌شناسند که نسبت به شما حس خوبی دارد. ترندی باتلر این بازخورد را دریافت می‌کند. آنها حتی نام کمپین خود را “برنامه دوستان و خانواده” گذاشتند، که بر لیست انحصاری تاکید می‌کند و باعث می‌شود احساس کنید در کنار خانواده‌تان هستید حال چه کسی نمی‌خواهد این پست را به اشتراک بگذارد؟

نتیجه گیری

لازم به این کار نیست که از  ارز اجتماعی برای بازاریابی و کمپین‌های مربوط به آن استفاده شود می‌توانید از آن برای تبلیغ آیتم‌های جدید وبرنامه‌های ارجاع یا درمورد کل ساختار برند خودتان استفاده کنید. این امر می‌تواند شما را سرگرم کند و می‌توانید تمامی اطلاعات در این بخش را به اشتراک بگذارید که این امر نشان می‌دهد ماهیت شما چیست و در این صورت می‌توانید سرمایه اجتماعی خودتان را ایجاد نمایید.

1 دیدگاه برای “ارز اجتماعی چیست

  1. رویا گفته:

    مقاله خوبی بود مخصوصا قسمت هایی که برای هر مطلب مثال زده شده بود فقط بعضی اصطلاحات برای کسانی که رشته زمینه ای مارکتینگ ندارند مقداری مبهم بود مثل استراتژی های ارتجاعی و…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *